Rubriky:

1. liga

Liberec přišel také o Delarge, přesto hodlá prodloužit pohárovou pohádku

14. února 2014 16:50 - Liberec

Přes zimu prošli fotbalisté Liberce větší obměnou, než jim je milé. Trenér Jaroslav Šilhavý skládá na jaro novou základní jedenáctku. Jako by nestačilo, že stoper Kelič, exreprezentant Kušnír a klíčový útočník Rabušic dali Liberci vale. Ofenzivní šikula Delarge pajdá o berlích a pro jaro je nesjpíš také ztracen. Přitom již ve čtvrtek čeká Slovan úvodní domácí duel vyřazovací části Evropské ligy s Alkmaarem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Potřebovali by už jen dolaďovat formu. Místo toho musí trenér Jaroslav Šilhavý ještě před startem jara řešit zásadní změny v sestavě. Tak moc se Slovan změnil.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

„Bohužel. Čekali jsme, že přes zimu se spíš posílíme, ale opak je pravdou. Tři opory jsou pryč a Delarge je teď čtvrtý do mariáše. Na herním soustředěni v Portugalsku jsme potřebovali už jen dolaďovat detaily, místo toho jsme museli v sestavě stále hodně kombinovat a hledat další alternativy," dává kouč Jaroslav Šilhavý najevo, že o betla tohoto typu rozhodně nestál.

Slovan počítal s odchodem Keliče, úprk Kušníra s Rabušicem v plánu nebyl. „Doufal jsem, že odejdou až v létě, ale opce v jejich smlouvách nás doběhly. Na druhou stranu Rabušicův přestup do Itálie dává celému klubu punc kvality. Rovnou do Serie A od nás moc fotbalistů nechodí a všichni teď vidí, že z Liberce je to možné," říká sportovní ředitel Jan Nezmar.

Na laně je stále i Luckassen

Posily si Slovan pořídil v podobě zkušeného stopera Jana Rajnocha, záložníka Marka Jarolíma a ukrajinského útočníka Jevgena Budnika. „Stále jsem se nevzdal naděje, že do útoku přijde i Holanďan Luckassen, jehož jsme v Portugalsku testovali. Ale hrát by mohl jen v domácí soutěži, protože tři změny na soupisce pro Evropskou ligu jsme už vyčerpali," připomíná Nezmar.

Liberec v sobotní generálce proti Slavii představí nové domácí modré dresy s bílým pruhem. Kabina už žije čtvrtečním duelem s Alkmaarem. „Změn je hodně, navíc nám odešli kluci s vítězným charakterem. Musíme se zase rychle sehrát, o to jde. A proč bychom si ještě nemohli prodloužit naši pohárovou pohádku?" troufá si kapitán Radoslav Kováč, který až po sezóně odejde do Sparty.

Z Itálie se ozval namíchnutý Rambo

Pod Ještědem si hodně slibují od Budnika. Ředitel Nezmar se dokonce nechal slyšet, že v podobě posily z ukrajinské Poltavy možná Liberec získal ještě kvalitnějšího útočníka, než jakým byl český reprezentant Rabušic. A to se mu vrátilo jako bumerang.

„No, on mi Rambo z Itálie okamžitě volal, co to doma vykládám. Ale věřím, že rozčílený byl jen naoko," uculuje se Nezmar.

Na odchodu z Liberce byl také Sergej Rybalka. Záložníka Dynama Kyjev chtěla koupit Plzeň, v zimě byl na testech v Rubinu Kazaň, ale nakonec se před soustředěním v Portugalsku vrátil do Slovanu, kde si na jaře prodlouží hostování.

„V Kazani jsem byl tři dny a sehrál také jeden zápas. Ale nový trenér Rubinu o mně předem nevěděl, tak nevím, k čemu to bylo dobré... Plzeň je zajímavá, líbí se mi její fotbal. Těžko říci, jestli bude mít zájem i v létě. Ale tím se teď nezabývám, jsem zpátky v Liberci. A Alkmaar chceme v poháru zaskočit stejně, jako se nám to povedlo proti Udine," těší se Rybalka.

Jasno zatím není o brankářské jedničce. Ze tří zápasů v Portugalsku dva odchytal Hroššo, v generálce proti Slavii půjde do branky Kovář. „Ještě jsme se nerozhodli. Až po Slavii klukům oznámíme, kdo začne jaro jako jednička," avizuje Šilhavý.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..