Rubriky:

1. liga

Brno nás nesmí zaskočit jako loni na jaře, slíbil kouč Sparty Lavička

23. února 2014 14:28 - Praha

S pětibodovým náskokem vstoupí pražská Sparta v pondělí do ligového jara. Doma hostí Brno, které vyvolává vzpomínku na loňské jaro, kdy s tímto soupeřem prohrála a prakticky ztratila šanci na titul. „Brno nás už nesmí zaskočit, dobře se připravíme, abychom do jara vstoupili vítězně,“ slíbil fanouškům kouč lídra tabulky Vítězslav Lavička.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Start ligového jara se blíží. Máte někoho z klíčových hráčů na marodce?

Marodka je prázdná, k dispozici jsou všichni hráči a já doufám, že to tak vydrží nejméně do zápasu s Brnem.

Jaká vůbec byla zimní příprava?

Trvala sedm týdnů, ale jaká byla, ukáží až mistrovské zápasy. Osobně z ní mám dobrý pocit. Vydařily se oba přípravné bloky, ten fyzický v Třeboni i herní v Jerezu. Oproti té loňské zimě jsme odehráli víc přípravných zápasů, takže hráči měli možnost se ukázat i ještě víc sehrát.

Už máte jasno o sestavě na první zápas s Brnem?

Mohu říct, že ano a jen doufám, že nebude důvod na ní něco měnit.

V pondělí začínáte jarní část Gambrinus ligy s Brnem. Právě s ním jste loni na jaře prohráli a touha po titulu dostala prakticky rozhodující trhlinu...

Toho jsme si moc dobře vědomi. Brno je houževnatý soupeř s dobře organizovanou hrou, kvalitní obranou a má i nebezpečné brejkové hráče. Určitě v tomto duelu nic nepodceníme, nesmíme se nechat zaskočit. Chceme úspěšně navázat na vydařený podzim a co nejlépe vykročit do jara. To znamená vyhrát. Brno bude první překážkou na cestě za titulem, ale těžkých překážek je před námi na jaře čtrnáct. A to mluvím jen o lize, nikoliv o domácím poháru.

Brno ale nebylo loni na jaře jediným soupeřem, s nímž jste ztratili body a přišli o titul. Dá se s tím něco udělat?

Jsme si toho vědomi, body jsme ztráceli s relativně slabšími soupeři a pak jsme na trofej nedosáhli. Na to se vyloženě připravit nedá, ale musíme zůstat pokorní a co nejlépe se připravit na každý zápas a v něm odvést maximum.

Už ve třetím jarním kole hrajete s Plzní, vaším momentálně nejbližším pronásledovatelem. Může tento zápas rozhodnout o titulu?

Bude určitě velice důležitý a hodně napoví, ale o titulu nerozhodne. Do konce bude zbývat ještě jedenáct těžkých utkání. Podle mne se o titulu rozhodne až v závěru jara. V každém případě bude utkání s Plzní velmi atraktivním duelem pro fanoušky. Vždyť se v něm utká první tým s tabulky s druhým.

Permanentku na Spartu si koupilo na 6000 fanoušků. Očekáváte velkou podporu z hlediště? A třeba i ve chvílích, kdy se vám nebude dařit?

V první řadě bych chtěl fanouškům poděkovat za podporu v podzimní části. My na jejich podporu budeme spoléhat i na jaře a věřím, že za námi budou stát i v těžkých chvílích. Mají velikou sílu, kterou na nás z hlediště přenášejí. Uděláme všechno pro to, abychom jim dělali radost, a společně jsme pak oslavili titul.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..