Rubriky:

1. liga

Vidina třetího místa je lákavá, ale musíme se zlepšit, říká kouč Boleslavi Karel Jarolím

25. února 2014 09:16 - Mladá Boleslav

Rozporuplné pocity měl zkušený fotbalový trenér Karel Jarolím po svojí premiéře na lavičce Mladé Boleslavi při zápase v Liberci (2:2). Mrzely ho dva inkasované góly, ale na druhou stranu si cenil vzepětí týmu v závěru, díky němuž Středočeši brankou střídajícího Nešpora v poslední minutě vydřeli bod.

 

Radek Petrášek, ČTK

Byl jste při svém návratu do české ligy a debutu v novém klubu nervózní?

Ani ne. Neprožíval jsem to nějak mimořádným způsobem. Přece jen to není moje první angažmá, mám už něco za sebou, a přehnaný stres jsem si nepřipouštěl. Cítil jsem samozřejmě mírné předzápasové napětí, což je logické. Asi by bylo smutné, kdybych jej neměl a byl zcela otupělý.

Co pro Boleslav remíza z Liberce znamená z pohledu ambicí?

V případě vítězství bychom se Slovanu bodově víc vzdálili v tabulce a přiblížili se ke třetímu místu. Takhle náš těsný náskok před Libercem zůstal stejný, ale nemám rád spekulace a kalkulace, protože o třetí příčku si to rozdá víc adeptů. Je to lákává vidina, pro její naplnění se však musíme ještě zlepšit. Dobře vykročila Dukla a i přes porážky určitě neřekly poslední slovo Teplice a Jablonec.

Zápas pod Ještědem byl specifický, že se v něm potkali tři členové fotbalové dynastie Jarolímů. Co říkáte na to, že váš syn David v boleslavském dresu i synovec Marek Jarolím z Liberce dali góly, čímž výrazně okořenili souboj ambiciózních rivalů?

Nebyla to první situace, kdy se při zápase mého klubu na hřišti potkali jeden z mých synů se synovcem. Utkání jsem bral hlavně jako konfrontaci mužstev bez ohledu na jednotlivce. Ale jsem rád, že se David podílel na výsledku vstřelenou brankou, která nás nastartovala k vyrovnání. Uznávám i Marka z liberecké strany, že skóroval. Přitom bych byl raději, kdyby si ten gól schoval na jiný zápas (úsměv). Snad oba kluci přispěli k zajímavosti zápasu pro diváky.

Na co se chcete zaměřit v dalším průběhu ligy?

Především na řešení obranných standardních situací. Na podzim z nich Boleslav moc neinkasovala. Po zápase v Liberci jsem nabyl přesvědčení, že musíme být při pokrývání soupeřů více důslední. A to platí už pro nejbližší utkání.

Proč ještě nebyl v nominaci záložník Štěpán Koreš, který přišel na hostování ze Slavie?

Jeho příchod se odehrál narychlo. Stihl s týmem jen půlhodinu na jednom tréninku a teprve v týmu začíná. Proto jsem dal přednost hráčům, kteří s námi absolvovali celou přípravu. Ale Koreše jsme už zařadili do kádru a záleží na něm, jak se prosadí. Dostane šanci a počítáme s ním pro zvýšení konkurence v týmu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..