Zbytečná prohra! Vítězství jsme Slavii darovali, zlobil se Kozel

Pět zápasů v řadě Dukla bodovala. Do Edenu jela v pátek večer jako velký favorit. Proti pražské Slavii však v utkání 18. kola fotbalové Gambrinus ligy narazila. Po nepřesvědčivém výkonu a hrubkách v první půli odjela s prázdnou (1:2), což namíchlo i kouče Luboše Kozla.

Trenér Dukly Luboš Kozel se svým mužstvem výhry nad Slavií nedosáhl.

Hráči říkali, že jste přijeli do Edenu pro body. Nemáte ani jeden, jste hodně naštvaný?

Rozhodně nejsem spokojený, protože jsme prohráli úplně zbytečně. Když jsme začali hrát to, čeho jsme schopní, už jsme prohrávali 0:2.

Čím si vysvětlujete promrhaný první poločas?

Naší bohorovností. Výsledek je trestem za ni. Byli jsme podráždění, udělali jsme dvě zbytečné chyby, které Slavia potrestala góly. Ten druhý byl rozhodující. Po změně stran se naše hra zlepšila. Pomohlo nám i vyloučení Vošahlíka. Náš kontaktní gól ale přišel pozdě.

V první půli Smejkal stáhl v pokutovém území Pospěcha. Byla to podle vás penalta?

Z mého pohledu to penalta být měla. Stažení tam skutečně bylo.

Může se tato nečekaná prohra podepsat na psychice mužstva?

Každá prohra mužstvo poznamená. Věřím ale, že prohra mužstvo vyburcuje, podobně jako ta podzimní se Slavií. Nečekáme, že projdeme jaro bez porážky. Prohrát se může, ale my jsme v pátek Slavii výhru darovali.

V pátek se objevily informace, že přípravné zápasy Dukly na Kypru měly být ovlivněné. Víte o tom něco?

Jak málo stačí k tomu, aby se z ničeho udělala aféra... To nestojí ani za komentář.