Rubriky:

1. liga

Nenadál ostrou bitvu zvládl, ze hřiště se ovšem vedle Gecova mohl pakovat také Matula

11. března 2014 13:05 - Praha

Osm žlutých karet a jedna červená. Pondělní dohrávka fotbalové Gambrinus ligy mezi Teplicemi a Slavií (1:0) se rozhodně nehrála v rukavičkách. Talentovaný rozhodčí Martin Nenadál ji zvládl vcelku s přehledem. S jedinou výtkou. Po správném vyloučení slávisty Marcela Gecova v závěru mohl vykázat i domácího hráče, když teplický obránce Milan Matula tvrdě fauloval u postranní čáry hostujícího záložníka Damiena Boudjemu. To si myslí předsedkyně komise rozhodčích Dagmar Damková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Matula vyvázl bez karetního napomínání, což byla chyba. „Martin Nenadál zvládl zápas podle mého názoru na to, kolik má ligových zkušeností, velmi dobře. Karty dával správně, utkání vedl s citem a dobře vyhodnotil i momenty, kdy měl poskytnout výhodu, nebo přerušit hru. Vyloučení Gecova po druhé žluté kartě bylo zcela v pořádku. V závěru zápasu v 84. minutě ale mohla být udělena ještě jedna červená karta pro teplického Matulu," hodnotí Dagmar Damková.

Také v tomto jediném sporném bodě však bere sudího v ochranu. Jednalo se podle ní o exemplární případ toho, jak je situace vidět v televizi ze zpomalených záběrů, a jak v reálném pohledu ze hřiště.

„Šlo o souboj v rychlosti, po kterém rozhodčí, hráči ani střídačky nevnímali situaci jako důvod k udělení červené karty. Příliš patrné to nejprve nebylo ani z oficiálního videozáznamu. Ale v televizních záběrech a opakovačkách skutečně zákrok působil jako zjevná surová hra. Dokonce jsem se na to přímo ptala lidí, kteří byli na stadiónu přítomní, a většina z nich byla mým dotazem nejprve překvapena," poukazuje Damková.

„Je to jeden z případů, o kterých jsme mluvili na semináři před začátkem jarní části soutěže. Může totiž opravdu dojít k momentu, který ze hřiště nikomu nepřipadá jako surová hra, ale při zhlédnutí televizních záběrů jsme následně přesvědčeni o opaku," říká předsedkyně komise rozhodčích.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..