Rubriky:

1. liga

Brankář Grigar drží defenzivu Teplic v boji o třetí místo

12. března 2014 13:23 - Teplice

O tom, že základem úspěšného výkonu každého fotbalového mužstva je kvalitní brankář, se přesvědčují i v Teplicích. Gólman Tomáš Grigar vychytal v uplynulých dvou kolech Gambrinus ligy čisté konto, když neinkasoval od Olomouce (4:0) ani od pražské Slavie (1:0). „Cítím se v pohodě,“ pochvaloval si zkušený teplický borec.

 

Petr Horník, Právo

A to přitom naskočil do jarní části sezóny po zranění z konce podzimu, které mu zabránilo i ve startech v přípravných zápasech.

„Měl jsem zpočátku obavy o zraněnou nohu, abych vydržel bez známek zdravotních potíží v brance. Noha naštěstí drží. Nucená absence a léčení jsou už za mnou. I v prvním jarním duelu na Dukle jsem se cítil už dobře," svěřil se pro Právo teplický gólman.

Právě po souboji na pražské Julisce Tepličtí dvakrát zabrali a znovu navazují na dřívější formu. „Závěr kalendářního roku nám nevyšel, ale byly to těžké zápasy včetně vystoupení na Letné proti rozjeté Spartě. V přípravě jsme zapracovali a úvodní prohru na Dukle jsme hodili za hlavu. Tušili jsme, že můžeme hrát zase dobře. A snad předvádíme podobný fotbal jako v převážné části podzimu," charakterizoval Grigar současné počínání týmu.

Aktuální bodový zisk přisoudil Teplicím třetí místo v tabulce za Spartou a Plzní. „Nebylo přitom jednoduché vyhrát doma dvakrát po sobě. Jsme rádi, že se nám to podařilo. Lidi pokaždé dobře fandili a snažíme se je potěšit vítězstvími," připomněl brankář, který si nepřipouští tlak ohledně boje o pohárové umístění. „Myslím, že to bereme reálně. Pohled na tabulku je příznivý, ale v této fázi sezóny to ještě nic neznamená. Chceme se v popředí udržet až do konce. Každý vidí, jaká je o třetí místo tlačenice. Stejné ambice mají i další čtyři mužstva," uvažoval Grigar.

Už v pátek hrají tepličtí fotbalisté v Jihlavě, kterou od zimy nově trénují Petr Rada se Zdeňkem Kluckým. Rada přitom ve třech obdobích působil i v Teplicích, přičemž Klucký mu jeden čas dělal v klubu asistenta. Oba tedy severočeský tým dokonale znají, což jen dodá zápasu atraktivnější náboj.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..