1. liga

Žižkov udělal další krok k Poháru UEFA

7. dubna 2003 19:50 - PRAHA

Fotbalisté Viktorie Žižkov porazili doma v dohrávce 22. kola první ligy Teplice 2:0 a v tabulce se vyhoupli na třetí místo, zajišťující účast v Poháru UEFA. Teplice jsou šesté. Hosté v chladném odpoledni ožili až poté, co inkasovali, ale k vyrovnání se už nedostali, druhým gólem je umlčel Pikl.

ČTK/Michal Kamaryt

Utkání se hrálo před takřka prázdnými tribunami. Důvodem byl pro Prahu nepříznivý termín a nevlídné počasí. Hrstka diváků, která na utkání zavítala, se dočkala jen podprůměrného fotbalu, v němž nechyběla bojovnost, ale scházely útočné nápady.

Podle toho také vypadal výčet zajímavých situací. Domácí hráči sice měli snahu dostat soupeře pod tlak, ale bojovní a pozorní Severočeši je nepouštěli do žádné šance a především přes mladíčka Rilkeho se snažili využít každou možnost k protiútoku. Domácím nepomáhaly ani časté centry směřující na Oravce, který se dlouho hledal.

První šance přišla až po necelé půlhodině, když se dvacetiletý Novotný dostal na dostřel premiérové ligové trefy, ale v šestnáctce míč příliš podebral a orazítkoval břevno. Podobnou možnost měli v 39. minutě na druhé straně také hosté: Zelenka vyskočil na centr střídajícího Doležala, ale zády k brance hlavou trefil pouze tyč.

Oravec popáté do černého

Trenéři byli s výkony svých hráčů nespokojeni, a tak po přestávce vyběhli na hřiště tři noví hráči. Do hry se pořádně ještě ani nezapojili a domácí už vedli - ve 49. minutě Buryán z hranice pokutového území jen polechtal míč, ten se ale odrazil k Oravcovi, který se nemýlil. Na jaře již popáté. Hosté okamžitě pochopili, že jen s defenzívou pod žižkovskou věží neuspějí, a zvýšili svou aktivitu. Jenže chyběl přímočarý tah na branku, a tak nejnebezpečnější akcí byla na dlouhé minuty jen Voříškova dalekonosná střela, která těsně minula branku.

Teplický tlak pak sílil, ale blíže branky byli domácí. V 65. minutě znovu Oravec těsně minul branku. Snaha hostů o vyrovnání pokračovala, ale šest minut před koncem ji poslal k ledu kapitán Pikl. Chvíli před tím tentýž muž zblízka trefil jen Poštulku.

Viktoria Žižkov - FK Teplice 2:0 (0:0)
Branky: 49. Oravec, 87. Pikl. Rozhodčí: Puček - Vodička, Hruška. ŽK: Buryán - Teařík. Diváci: 1332.