Kuka zařídil vítězství Slavie v Příbrami

Až brankou Pavla Kuky z penalty v nastaveném čase rozhodli fotbalisté Slavie o výhře 1:0 v Příbrami. Šestařicetiletý útočník dal svůj první ligový gól téměř přesně po roce. Tříbodový zisk udržel hosty ve hře o Ligu mistrů, ale diváci viděli sotva průměrný fotbal, kterému by více slušela remíza.

Pavel Kuka (nahoře) rozhodl utkání Slavie v Příbrami. (ilustrační foto)

Trenér Slavie Karel Jarolím měl hodně starostí se složením jedenáctky. Na marodce jsou totiž Adauto s Kolouškem, disciplinární trest nepustil na trávník trio Holeňák, Bejbl a Gedeon, navíc Švec plní reprezentační povinnosti v týmu do 19 let.

Proto po dlouhé době nastoupil Hrdlička a prvoligovou premiéru si odbyli i dva mladíčci - sedmnáctiletý Suchý a devatenáctiletý Studík. A po změně stran přišel Černý jako další nováček. Ani domácí nebyli kompletní, absence Otepky, Lesáka, Pennera a Rajtorala byla také citelná.

Slepené sestavy poznamenaly kvalitu hry. Hráčům sice nebylo možné upřít snahu, ale to byl snad jediný klad. Diváci dlouho neviděli žádnou souvislou akci, většinou se hrálo ve středu hřiště a s mnoha nepřesnostmi.

Po čtvrthodině zblokoval Huňovu střelu Suchý, po půlhodině promeškal Vlček vhodný okamžik s přihrávkou na nabíhajícího Fořta. Nebezpečnější byli přece jen hráči Slavie, ale hlavička Vlčka se otřela jen o břevno a po další Vlčkově akci zblokovali domácí obránci Pitákovu střelu na roh.

Kuka proměnil s jistotou

Nic nezměnila ani přestávka, sotva průměrný fotbal pokračoval i nadále. Individuálně se předvedl Piták, ale Hrdlička naložil se šancí tak, že míč napálil do domácího obránce. Po rohu netrefil míč Studík a a hrubkou nabídl šanci Mendymu. Úspěchem neskončil ani průnik Vlčka kolem Čupra, protože se slabou střelou si poradil domácí gólman Pařízek.

Nejvíce vzruchu přinesly až závěrečné minuty. Pět minut před koncem zachránil Navrátil po střele Rychlíka, na druhé straně chytrý oblouček Mendyho nadělal mnoho práce Kozáčikovi. Brankáři Slavie pomohlo i břevno Až v nastaveném čase potrestal ruku domácího Čupra rozhodčí penaltou.

Přestože se Pařízek pokusil vyvést Kuku z rovnováhy stejně jako v Mladé Boleslavi Baranka, tentokrát neuspěl. Nejzkušenější hráč Slavie s jistotou proměnil a přiblížil svůj tým předkolu Ligy mistrů. Naposledy se trefil 15. května 2004 v Českých Budějovicích.

Příbram - Slavia Praha 0:1 (0:0)
Branka: 90.+2 Kuka z pen. Rozhodčí: Čuřín - Filípek, Pinkas. ŽK: Riegel, Klesa, Navrátil, Pařízek - Suchý, Rychlík. Diváci: 2186.
Příbram: Pařízek - Mácha, Navrátil, Formánek, Čupr - Klesa, Riegel, Podrázský (84. Malý), Fenyk (60. Javorek) - Mendy, Huňa (90. Pilík). Trenér: Tobiáš.
Slavie: Kozáčik - Došek, Studík, Latka, Zbončák - Piták, Suchý, Sedláček (72. Černý), Hrdlička (77. Rychlík) - Fořt (77. Kuka), Vlček. Trenér: Jarolím.