Jablonec po šesti kolech vyhrál, ve Zlíně stačila minuta

ZLÍN

Pouhá jedna minuta stačila fotbalistům Jablonce k vítězství 2:1 ve Zlíně. V rozmezí šedesátí sekund totiž po změně stran skórovali Klapka a Michálek a dvoubrankový náskok soupeře už stačil domácí Koubský jen zkorigovat. Pro hosty to byla první výhra po šesti kolech.

Zlín sice začal útočně. Nejdříve Klinka po zpětné Žemlíkově přihrávce mířil v tísni nad břevno a vzápětí vyzkoušel brankáře Špita Dobeš. Přehlídku šancí uzavřel v patnácté minutě Žemlík, k němuž se dostal odražený míč od jabloneckých zadáků. Jeho střela však postrádala razanci i přesnost. Tímto pokusem skončil výčet všech příležitostí za úvodní poločas.

Jablonec, vpředu jen se Šenkeříkem, se očividně zaměřil na defenzivní taktiku. Pokud se dostal na polovinu Zlína, tak akce končily na pozorné dvojici stoperů Koubském a Kročovi. Zlín měl sice územní územní převahu, vlastní nepřesností se ale nedostal k zakončení.

Po změně stran začali domácí důrazněji, ale stejně jako v prvním poločase zápolili s přesností. První vážnější hrozbou byla po hodině hry Hubáčkova střela z dvaceti metrů těsně nad břevno. Čekání na chybu soupeře vyneslo Jablonci nečekaně plody v rozmezí pouhé minuty. V 64. minutě hbitý Šenkeřík odcentroval z levé strany přesně na Klapkovu hlavu a ten bez problémů podél bezmocného Kořínka poslal míč přesně k tyči.

Druhá branka měla podobný scénář. Šenkeřík poslal z levé strany přesnou přihrávku na nabíhajícího Michálka, který chytře obstřelil vybíhajícího brankáře. Na dvoubrankový šok pohotově zareagoval trenér Zlína Hapal. Sáhl hned ke třem střídáním a navíc poslal na hrot útoku vysokého Koubského. Přesto Jablonec ještě mohl v 80. minutě zvýšit náskok, ale Loučka ve vyložené šanci minul.

V závěrečných deseti minutách Zlín zvýšil obrátky na maximum. V 81. minutě nechala obrana Jablonce Koubskému volný prostor a zlínský hráč z deseti metrů překonal Špita. Chvilkový zmatek v obraně Jablonce nabídl soupeři ještě další dvě vyložené příležitosti k vyrovnání. Lukaštíkovu střelu ale Špit vyrazil a Janíček z pěti metrů přestřelil. Zopakovat vyrovnání jako v utkání s Brnem se už Zlínu nepodařilo.

Zlín - FK Jablonec 1:2 (0:0)
Branky: 81. Koubský - 64. Klapka, 65. Michálek. Rozhodčí: Bouše - Petřík, Drastík. ŽK: Žemlík, Koubský, Zapletal - Laštovka, Šenkeřík. Diváci: 2058.
Zlín: Kořínek - Janíček, Koubský, Kroča, Hubáček - Lukaštík, Dobeš (73. Činčala), Vrtělka, Červenka (65. Kalod) - Žemlík, Klinka (73. Zapletal). Trenér: Hapal.
Jablonec: Špit - Laštovka, Dosoudil, Hrotek, Nesvadba - Michálek (90. Svojtka), Hušek, Kordula (77. Loučka), Klapka, Weber - Šenkeřík (75. Smíšek). Trenér: Rada.