Mladá Boleslav rozstřílela Znojmo a zvýšila náskok na třetím místě

68. Ščuk 4:1
70. Magera 5:1
Záznam online reportáže »

13. dubna 2014 18:50 - Mladá Boleslav

Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ve 24. kole Gambrinus ligy doma Znojmo 5:1 a na třetím místě tabulky mají čtyřbodový náskok před čtvrtými Teplicemi. Na debaklu hostů se dvěma góly podíleli Jasmin Ščuk s Lukášem Magerou, skóre otevřel Štěpán Koreš. Za Znojmo, které dělí jen bod od pásma sestupu, se trefil Václav Vašíček.

Vlastimil Vacek, Právo

Boleslavi kvůli trestu za čtyři žluté karty chyběl záložník Štohanzl a ze zdravotních důvodů nemohli nastoupit ani Nešpor s Chramostou, početné absence však nebyly znát. Domácí si brzy vytvořili sérii šancí, ale nebezpečné střely Kysely a Zahustela ještě hosté přežili bez inkasování. V 19. minutě už se však prosadil nepokrytý Koreš, jenž po Šultesově prodloužení hlavou prostřelil brankáře Hrubého.

Znojmo se dlouho nemohlo dostat do hry a ve 34. minutě tak zvýšil na 2:0 pro Boleslav po přízemním centru Kyselu bosenský střelec Ščuk. Hosty vrátil do hry o tři minuty později Vašíček, když se na hranici šestnáctky obtočil s míčem a trefil se přesně ke vzdálenější tyči.

Do druhého poločasu vstoupili hosté aktivněji, ale Gál-Anderzly v 50. minutě zakončil brejk střelou těsně vedle a po hodině hry Znojemští postupně přišli o veškeré naděje na body. Z první Magerovy nevyužité příležitosti v 62. minutě se nepoučili a o minutu později už domácí útočník hlavou usměrnil do brány Bořilův centr.

V 68. minutě navíc zvýšil na 4:1 Ščuk z penalty za ruku Odehnala. V posledních pěti zápasech tak skóroval už popáté a celkem v sezoně zaznamenal jedenáct zásahů.

Svou druhou branku v utkání přidal dvě minuty poté i Magera a v závěrečné dvacetiminutovce se zápas už jen dohrával.

24. kolo fotbalové Gambrinus ligy:
FK Mladá Boleslav - 1. SC Znojmo 5:1 (2:1)
Branky: 34. a 68. z pen. Ščuk, 63. a 70. Magera, 19. Koreš - 37. Vašíček. Rozhodčí: Marek - Štěrba, Hock. Bez karet. Diváci: 3159.
Mladá Boleslav: Diviš - Kysela, Kúdela, Dosoudil, Bořil - Ščuk, D. Jarolím - Zahustel (80. Bartl), Magera, Koreš (84. Mehanovič) - Šultes (68. Štajner). Trenér: K. Jarolím.
Znojmo: Hrubý - Helísek, Jonov, Odehnal, Mudra - Gál-Andrezly, Lacko, R. Buchta (79. Haurdič), Cihlář (68. Crnkič) - Reljič, Vašíček (89. Diarrassouba). Trenér: Kalvoda.

Časová osa: 1. liga