Rubriky:

1. liga

Slavia zaplatí kvůli fanouškům pokutu 20 tisíc korun

17. dubna 2014 16:28 - Praha

Disciplinární komise FAČR udělila fotbalovému klubu SK Slavia Praha pokutu ve výši dvacet tisíc korun za chování příznivců, kvůli kterému byl zhruba na dvě minuty přerušen duel 23. kola Gambrinus ligy s Jabloncem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Další sankce navíc červenobílým hrozí za pyrotechniku na tribunách při derby se Spartou v následujícím kole a ze stejného důvodu zahájila disciplinárka řízení i s letenským celkem. Kvůli přerušení zápasu s Jihlavou bude komise řešit i Viktorii Plzeň a kvůli vulgárnímu skandování příznivců hrozí tresty také Brnu s Olomoucí.

V Edenu byl před týdnem zápas s Jabloncem přerušen kvůli vulgárním pokřikům na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty. Šlo o první využití přísnějších pravidel pro boj s chuligány, ke kterým asociace sáhla po násilnostech při utkání Ostrava - Sparta.

"Netrestáme kritiku, ale trestáme vulgarity," uvedl v tiskové zprávě šéf disciplinárky Richard Baček. "Na kritiku má samozřejmě každý právo, disciplinární řád však pamatuje na případy, kdy se během utkání objevují vulgarity, a pokud taková situace nastane, pak je komise trestá," přidal.

Komise také kvůli kartám zastavila činnost pěti prvoligovým hráčům. Po jednom utkání musejí za čtyři žluté vynechat Tomáš Kučera (Jihlava), Ondřej Vrzal (Jablonec), David Limberský (Plzeň) a Martin Zeman (Příbram), stejně dlouho bude za vyloučení pykat Michal Frydrych (Ostrava).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..