Opava doma prohrála a míří z první ligy

Nelichotivé prvenství si v sobotním utkání 28. kola Gambrinus ligy vysloužila Opava. Její fotbalisté na domácím hřišti nestačili na Olomouc a prohráli 1:2. Pro Opavu to znamená sestup z první ligy, neboť do konce ligového ročníku zbývají dva zápasy a Opava ztrácí na čtrnácté Brno devět bodů. Navíc jí bude odečteno šest bodů.

Fotbalisté prvoligové Opavy v utkání proti Mladé Boleslavi - archiv.

Slezský celek nepřišli podpořit ani fanoušci. Zápas sledovalo jen 900 diváků. Ti co byli v ochozech však domácí tým podpořili alespoň transparentem: Za rok Z5.

Hosté otevřeli skóre ve 29. minutě, když centr z pravé strany poslal za záda Nováka přesnou hlavičkou.

O necelých deset minut později dostal hostující Hubník přihrávku do běhu, u míče byl však dříve brankář domácích. Ve 39. minutě však dostal Hubník přesnou přihrávku od Glose a osamocen zvýšil na 2:0 pro hosty.

Domácí v 64. minutě jen korigovali závěrečné skóre na 1:2 z rohového kopu. Nejprve hlavičku Svitáka z brankové čáry vykopl brankář Vaniak, avšak na následující dorážku Zehere už nestačil.

Slezský FC Opava - Sigma Olomouc 1:2 (0:2)
Branka: 64. Zeher - 29. Randa, 39. M. Hubník. Rozhodčí: Kovařík - Filípek, Pospíšil. ŽK: Svátek - Špiláček, Vaniak. Diváci: 900.
Sestavy:
Opava: Novák - Laciga (43. Krajčovič), Jašek, Kotůlek, Bureš - Drahno, Hořínek (59. Kulig), Sviták, Baránek (74. Svátek), Dujka - Zeher. Trenér: Palička.
Olomouc: Vaniak - Kovář, R. Hubník, Kučera, Glos - König (63. D. Kobylík), Špiláček, Rýdel, Randa - M. Hubník (80. J. Schulmeister), Babnič (90. Hudec). Trenér: Uličný.