Mistr dostal v Jablonci výprask

Blamáž předvedl mistr v zápase 28. kola Gambrinus ligy na jablonecké Střelnici, odkud si po tristním výkonu odvezl tříbrankový výprask. Naopak s chutí hrající Jablonec se teprve při šestém jarním vystoupení na domácí půdě radoval z vítězství.

Nad čím asi přemýšlí sparťanský kouč Jaroslav Hřebík? - archiv

"Čekal jsem, že zápas zvládneme, ale domácí se lépe pohybovali a vyhráli zaslouženě. Našemu projevu chyběla plynulost, nedařila se kombinace, i když si někteří hráči asi mysleli, že hráli naplno," konstatoval sparťanský kouč Jaroslav Hřebík.

Střelecké pokusy z dálky v první dvacetiminutovce neznamenaly pro brankáře vážnější nebezpečí. Až po takřka půlhodině vyslal Loučka do běhu Michálka, jehož centr odvrátil Homola těsně před dotírajícím Klapkou. Vzápětí Špit na opačné straně nadvakrát zneškodnil Zelenkovu střelu. Ve 35. min. Šenkeřík hlavičkoval nad břevno a z protiútoku Herzánovu ránu vyrazil Špit na roh. V době, kdy se sparťané už asi viděli v kabině, vypálil Michálek krásně pod břevno a Grigar zaregistroval míč až v síti - 1:0.

Stejně tragicky jako konec prvního poločasu vyzněl pro Spartu vstup do druhé půle. Nekoncentrovaná obrana nechala při Čížkově rohu nekrytého Hrotka, který hlavičkoval nekompromisně k tyči - 2:0. Poté si Homola málem dal vlastní gól a v 70. min. byl vyloučen za sražení unikajícího Šenkeříka.

"Hřebík ven"

Další pohroma potkala hosty po hrubce Kadlece, jenž si sám v pokutovém území nastřelil míčem ruku a z následné penalty skóroval Šenkeřík.

To se už ze sektoru sparťanských příznivců ozývalo hromové "Hřebík ven". V 88. min. Šimákovu střelu zastavil na brankové čáře Hušek. "Utkání se muselo divákům líbit. Rozhodlo, že jsme dali první gól. Hráči měli obrovskou motivaci a výsledek je pro nás vynikajícím povzbuzením," hodnotil duel jablonecký trenér Petr Rada.

Jablonec - Sparta 3:0
Branky: 45. Michálek, 49. Hrotek, 75. Šenkeřík z penalty. Rozhodčí Příhoda, žluté karty: Herzán, Poborský, ČK: 70. Homola (vš. Sparta), 3720 diváků, poločas 1:0.
Sestavy
Jablonec: Špit - Loučka, Dosoudil, Hrotek, Nesvadba - Michálek (87. Svojtka), Hušek, R. Čížek (90. Vl. Pokorný), Klapka, Weber - Šenkeřík (84. P. Smíšek).
Sparta: Grigar - Petráš, Homola, Sivok, Kadlec - Herzán (54. Jun), Poborský, Luk. Zelenka, M. Hašek, Matušovič (80. M. Zelenka) - Meduna (62. Šimák).