Brno předvedlo boj o záchranu

čfoPrávo

Především díky střelecky disponovanému Zelenkovi, který zaznamenal 70. a 71. ligový gól, získali Brňané tři body a notně posílili naděje na záchranu v soutěži. Boleslav v utkání 28. kola Gambrinus ligy podala matný výkon, kromě několika minut v závěru první půle domácí defenzívu takřka neprověřila.

"Povedlo se nám eliminovat pověstné boleslavské brejky," pochvaloval si spokojený trenér vítězů Jiří Kotrba. "V závěru jsme mohli hrát trochu víc pro diváky," našel jediný kaz na povedeném utkání. Brňané vstoupili do zápasu s enormním nasazením. Už ve 2. min. hlavičkoval Švancara do náruče brankáře Millera a poté Baláž ve výhodné pozici těsně přestřelil.

Další šance Brna zahodili znovu Švancara a Holek. Až po půlhodině prořídlé hlediště jásalo. Kapitán Siegl rozehrál z levé strany roh a zcela nekrytý Zelenka otevřel pohodlně hlavou skóre. Po obdrženém gólu zvedli hosté přece jen hlavy a dvě minuty před pauzou chytil Václavík bravurně tutovku Bednářovi. Vzápětí se Boleslavští dožadovali penalty za údajnou Černého ruku, sudí Bouše byl ovšem opačného mínění.

Ve druhém poločase rušných momentů před brankami znatelně ubylo. Po čtvrthodině ovšem doběhl Švancara zdánlivě ztracený balón, od brankové čáry nacentroval do šestnáctky a opět nehlídaný Zelenka znovu hlavou zvýšil. Dvougólový náskok domácí uklidnil a byť si už potom větší střelecké možnosti nevypracovali, byli nadále aktivnějším mužstvem a bez problémů dovedli střetnutí do vítězného konce. "Měli jsme potíže s přechodem do útoku, v němž jsme byli hrozně neproduktivní," posteskl si kouč Boleslavi Dušan Uhrin.

Brno - Mladá Boleslav 2:0
Branky: 33. a 60. Zelenka. Rozhodčí Bouše, žluté karty: Švancara, Zelenka - Sedláček, Skála, 2850 diváků, poločas 1:0.
Sestavy
Brno: Václavík - Schuster, Trousil, Zúbek - Baláž, P. Siegl, Holek, Černý (88. Musil), Had - Luděk Zelenka (89. Kroupa), Švancara (74. P. Mezlík).
Ml. Boleslav: Miller - Vaculík (46. Brunclík), Skála, Vít, Palát - T. Sedláček, Matějovský, Švejdík (66. M. Jarolím), T. Čáp (68. Rojka) - Pecka, Bednář.