Rubriky:

1. liga

OBRAZEM: Baníkovci se loučili s Lukešem. Bez fanfár a na tréninkovém hřišti

27. dubna 2014 10:04 - Ostrava

Čtvrtstoletí trvalo spojení fotbalisty Martina Lukeše s ostravským Baníkem. Po sporech s vedením klubu, které provázely jeho náhlý odchod, mu ale poslední vzpomínky na ostravský tým zřejmě zhořkly. Napravit chuť mu mohly téměř 3000 tisícovky fanoušků, které se s ním v sobotu přišly rozloučit o poločase utkání Ostravy s Duklou. Vedení rozlučku ignorovalo.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Vztah mezi Lukešem a vedením klubu je od ledna na bodu mrazu a improvizovaný ceremoniál byl toho důkazem. Neoficiální rozloučení s hráčem vzniklo na popud ultras Baníku, kteří akci svolali na poločas sobotního utkání Ostravy s Duklou. Odehrálo se v ústraní, na vedlejším tréninkovém hřišti, před zhruba třemi tisícovkami fanoušků a bez zástupců klubového vedení.

„Já jsem rád, že jsem se mohl takhle rozloučit právě s fanoušky. Jsou to oni, kteří Baník dělají Baníkem. Klubu přeju to nejlepší a věřím, že se dokáže zachránit v lize, kam historicky patří," řekl Lukeš, který k davu lidí promlouval megafonem.

Fanoušky rozlítil způsob Lukešova odchodu

Dvojnásobný český reprezentant dostal od příznivců dárkový koš, fanouškovské propriety s klubovými symboly a čestné členství v občanském sdružení Baník Baníku.

Kauza Lukeš mezi část fanoušků a vedení klubu v zimní přestávce vrazila hrubý klín. Způsob vyhazovu služebně nejstaršího hráče, kterého tehdejší trenér František Komňacký den před odletem na soustředění do Turecka kvůli špatné fyzické kondici vyřadil z kádru, nezanedbatelná část fanoušků nerozdýchala a v prvním jarním utkání proti Plzni na protest zaházela hřiště tenisovými míčky a celý první poločas nefandila.

Angažmá v krajském přeboru

„Nerozporujeme sportovní stránku věci. Je nám jasné, že věk se nedá zastavit a jednou Martin Lukeš odejít musel, ale vadí nám, jakým způsobem klub zametl s hráčem, který za Baník odehrál nějakých dvacet pět let. To je smutné," řekl ČTK jeden z iniciátorů akce.

Bruntálský rodák působil na Bazalech od roku 1989 s výjimkou sezóny 2003/2004, kterou odehrál za Slavii Praha. Lukeš odehrál v nejvyšší soutěži 336 zápasů, nastřílel 44 branek. Po odchodu z Baníku nyní nastupuje za Háj ve Slezsku v krajském přeboru.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..