Rubriky:

1. liga

Liberec definitivně přijde o šest bodů

24. května 2005 12:58 - PRAHA

Odvolací komise Českomoravského fotbalového svazu potvrdila šestibodový odpočet Slovanu Liberec, kterým klub potrestala disciplinární komise za korupční chování jeho sportovního ředitele Františka Myslivečka. V platnosti ponechala také půlmilionovou pokutu.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Novinářům to řekl po úterním jednání předseda komise Jiří Volný, odmítl však odpovědět na veškeré dotazy. Rozhodnutí odvolací komise je konečné.

"Je to rozhodnutí nejvyššího orgánu svazu a v rámci fotbalu se už nemáme možnost odvolat. Musíme to akceptovat," prohlásil předseda představenstva libereckého klubu Zbyněk Štiller.

Liberec tak přišel o poslední naději, že se vrátí do hry o druhé místo v konečném pořadí ligy, z něhož se postupuje do třetího předkola lukrativní Ligy mistrů. V současné tabulce sice Slovan ještě figuruje na druhém místě, ale po sobotním konci ligového ročníku mu bude šest bodů odečteno.

Severočeský klub se v posledních dnech intenzivně snažil únorový verdikt disciplinárky zvrátit a odvolací komisi předložil dvacetistránkový text. Na jednání se vedle funkcionářů i právního zástupce klubu dostavil i kapitán libereckého mužstva Petr Lukáš. Komisi však neobměkčili a celá skupina odcestovala ze Strahova s nepořízenou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..