Teplice porazily Ostravu a dále bojují o LM

Fotbalisté Teplic porazili v předehrávaném 30. kole Gambrinus ligy Ostravu 2:0 a nadále tak sní o Lize mistrů. Na třetí příčce mají stejně bodů jako druhá Slavia, pouze druhý celek bude hrát kvalifikaci prestižní soutěže. Výhru Teplicím zajistily góly Saboua a Fenina z prvního poločasu.

Teplice porazili Ostravu - archivní foto.

Trenér Ostravy Jarabinský pořádně zamíchal sestavou, oproti poslednímu utkání v Drnovicích došlo k pěti změnám. Přesto byli Tepličtí od úvodních minut aktivnější, za což byli odměněni už v 8. minutě. Po přímém kopu Doležala se dostal ke hlavičce Jiří Sabou a otevřel skóre.

Zvýšit mohl Fenin, který v 16. minutě vystřídal Kaufmana. Po špatném odkopu brankáře Vaška zachránil na posledních chvíli Baník obránce Besta. Martin Fenin byl úspěšnější ve 29. minutě. Osmnáctiletý útočník Teplic se prosadil opět hlavou po dalším centru Doležala. Vzápětí si málem vlastní gól dal ostravský Tomašák.

Ostrava toho v prvním poločase moc nepředvedla a do hry se pořádně dostala až ve druhé půli. V 58. minutě se Zavadil otočil s míčem kolem Doležala a nebezpečně vypálil. Teplický brankář Poštulka byl na místě a šanci zneškodnil. Baníku přispěl příchod Slončíka, který dokázal podržet míč a rozehrát. Za Teplice odpověděl pěknou střelou kapitán Verbíř.

V 67. minutě přišel do hry Szabo a hned se prezentoval parádní střelou, která jen těsně minula branku Ostravy. Další tutovku zazdil po příhře Maška opět Verbíř. Aktivní Verbíř připravil tutovou šanci Maškovi v 78. minutě, Mašek ale z dobré pozice zamířil velice nepřesně. Gólman Baníku Vašek vzápětí skvěle vychytal Fenina.

Teplice si výhru bez problémů pohlídaly a stále mají stejně bodů jako druhá Slavia Praha. Rozhodnutí o tom, kdo bude hrát kvalifikaci prestižní Ligy mistrů, tak padne až v samotném závěru soutěže. Teplice hrají na Spartě a Slavia v Ostravě. Druhá ještě může skončit i Olomouc.

FK Teplice - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 8. Sabou, 29. Fenin. Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Chytil. ŽK: Sabou, Mašek - Zavadil. Diváci: 3415.
Teplice: Poštulka - Kaufman (16. Fenin), Krmaš, Klein, Ryška - Doležal, Sabou, Benát, Verbíř (90. Abanda) - Mašek, Rilke (66. Szabo). Trenér: Mareček.
Ostrava: Vašek - Látal, Besta, Klimpl, Tomašák - Bystroň, Cigánek - Joukl (80. Mišinský), Zavadil, Metelka (55. Slončík) - Papadopulos (46. Žůrek). Trenér: Jarabinský.