Brněnský Zelenka hattrickem pokořil Drnovice

Díky hattricku Zelenky si Brňané odvezli tři body i definitivní jistotu záchrany. Drnovický gólman Bureš inkasoval gól po 430 minutách. "Ve vyhecovaném zápase jsme byli lepší herně i na počet šancí. Zvítězili jsme zaslouženě," mínil hostující kouč Jiří Kotrba.

První velkou šanci si vytvořili domácí, Ševela ovšem po Holubově přímém kopu Václavíka nepřekonal. Pak se hrálo dlouhé minuty převážně ve středu hřiště, ale po půlhodině Brno udeřilo. Zelenka dostal ideální přihrávku od Černého a z pravé strany prostřelil Bureše - 0:1. Do pauzy mohl zvýšit vedení hostů Siegl, Bureš se však tentokrát blýskl výtečným zákrokem.

Brňané byli i po změně stran mnohem aktivnější. Bureš sice zneškodnil Švancarovu šanci, ale chvíli na to kapituloval podruhé. Siegl rozehrál přímý kop a střelecky aktivní Zelenka se ze 14 metrů trefil přesně k levé tyči. Rozhodující úder mohl Drnovicím vzápětí zasadit Siegl, sám před odkrytou brankou však mířil do boční sítě. Místo toho přeskočil na druhé straně hřiště střídající Holomek Václavíka a zblízka hlavou snížil.

Pak ale viděl domácí bek Čáp po druhé žluté i červenou kartu a v početní převaze si Brno vedení pojistilo. "Škoda, že jsme po Fumacově chybě pustili soupeře do vedení. Od té chvíle Brno kontrolovalo hru," uznal trenér poražených Josef Mazura.

1. FK Drnovice - 1. FC Brno 1:3 (0:1)
Branky: 60. Holomek - 31. 53. a 81. Zelenka. Rozhodčí: Paták - Tulinger, Kordula. ŽK: Zbožínek, V. Čáp - Černý, Zelenka, Trousil, Had. ČK: 76. V. Čáp, 83. Bouška (oba Drnovice). Diváci: 2846.
Drnovice: Bureš - Ševinský (46. Bouška), I. Zbožínek, Schindler, Ševela - Adamec (60. Smutný), Fumaca (46. Holomek), V. Čáp, Onofrej - Holub, Holenda. Trenér: Mazura.
Brno: Václavík - Schuster, Trousil, Zúbek - Baláž, Holek, Siegl, Černý, Had - Zelenka (90. P. Mezlík), Švancara (87. Kroupa). Trenér: Kotrba.