Rubriky:

1. liga

Teplice jsou po výhře nad Spartou týmem kola, ve statistikách zářili Kopic či Piták

7. května 2014 11:07 - Praha

Titul Tým kola míří podle oficiálních statistik ve fotbalové Gambrinus lize do Teplic, kterým se o víkendu povedl husarský kousek. Ve 27. kole jako první tým v sezóně porazily vedoucí Spartu. Té tak překazily oslavy ze zisku titulu přímo na hřišti, jistotu vysněné trofeje získali Letenští až o den později.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podrobné statistiky ukazují, že Severočechům stačilo čtyřikrát trefit branku - vytěžili z toho tři góly, brzy se ujali vedení a pak už otěže zápasu nepustili. Teplice navíc zcela ovládly souboje na zemi i ve vzduchu. Jejich úspěšnost v obou kategoriích činila přes 60 procent.

Výkon kola si připsal jablonecký Jan Kopic, jenž dvěma góly zařídil remízu 2:2 s Plzní, čímž soupeře připravil o poslední naději na obhajobu titulu. Zato na Letné se mohli začít radovat. Zajímavé je, že Kopic se prosadil proti klubu, jenž má o něj údajně dlouhodobý zájem!

Nejkreativnějším mužem kola byl kapitán Slavie Karel Piták, který v kategorii Chance index dosáhl na hodnotu 27. Navíc asistoval hned u dvou gólů sešívaných h a zásadně tak přispěl k vítězství 3:0 nad Příbramí. Na druhé příčce se za Pitákem umístil teplický Nivaldo, třetí skončil Miloš Reljič ze Znojma.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..