Rubriky:

1. liga

Tresty za ataky na Peltu? Sparta i Baník platí po 40 tisících

7. května 2014 16:58 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR zažívá novou éru, už vynáší rozsudky za provinění v zápasech, které byly přerušovány kvůli pokřikům na adresu Miroslava Pelty. I za slovní ataky šéfa FAČR ze strany diváků ve 26. ligovém kole tak potrestala Baník Ostrava a pražskou Spartu pokutou 40 tisíc korun. Zahájila též řízení s Teplicemi a se Spartou kvůli výtržnostem v sobotním utkání. I v tomto případně lze očekávat flastry.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Ostravě přitížilo, že se provinila během podmínky, kterou má od březnového 21. kola a zápasu se Spartou. Tehdy došlo na Bazalech k rozsáhlým násilnostem. V duelu s Duklou před jedenácti dny přerušil rozhodčí zápas kvůli nadávkám fanoušků Peltovi. Ze stejného důvodu se v 26. kole chvíli nehrál i zápas mezi Spartou a Libercem. Letenští stejně jako Baník musejí zaplatit 40 tisíc korun.

Zastavení hry kvůli vulgárním pokřikům, v drtivé většině na Peltovu adresu, je výsledkem nových opatření, které zavedla FAČR po výtržnostech v zápase Ostravy se Spartou. Pokutu 20 tisíc korun dostalo Slovácko rovněž kvůli přerušení duelu s Olomoucí.

Disciplinárka už před týdnem udělila pokutu 30 tisíc korun Slavii a Plzni za chování fanoušků ve vzájemném ligovém duelu. Během něj také bylo hojně ve skandování používáno Peltovo jméno, nikoli v lichotivých souvislostech. Tenhle zápas se ale nepřerušoval.

O zápasu Teplic se Spartou se bude jednat příště

Disciplinárka se také bude zabývat řáděním chuligánů v sobotním duelu Teplic se Spartou, který Severočeši vyhráli 3:1. S oběma kluby zahájila řízení a výtržnosti bude řešit na dalším zasedání 15. května.

Chuligáni v hostujícím sektoru způsobili několik přerušení, nejdéle se nehrálo asi deset minut v první půli. Příznivci letenského klubu uráželi Peltu a dopustili se násilností. Například demolovali plot a jeden z výtržníků hodil po svém kouči Vítězslavu Lavičkovi dýmovnici. "Zápas se Spartě nepovedl jak na hřišti, tak v hledišti," řekl poté Lavička.

Ligová fotbalová asociace se v minulém týdnu postavila proti přerušování zápasů kvůli vulgaritám a také některé kluby i hráči se pozastavili nad tím, že se FAČR zabývá vulgárními pokřiky, místo aby spíše řešila násilnosti na stadiónech. FAČR ale trvá na tom, že zastavování hry kvůli vulgaritám je správným krokem.

Pět tisíc korun zaplatí stoper Liberce Jan Rajnoch za to, že po utkání na hřišti Znojma v jeho brněnském azylu nakopl míč do plastového tunelu. O pět tisíc vyšší pokutou potrestala disciplinárka druholigový Hradec Králové za chování fanoušků v utkání s Ústím nad Labem.

Vedle zápasu Teplic se Spartou se bude disciplinárka zabývat také desetiminutovým přerušením pátečního duelu mezi Slavií a Příbramí. Komise zahájila řízení s domácím pražským klubem, jehož diváci se také provinili vulgaritami na Peltovu adresu. Řešit se bude i chování fanoušků Bohemians 1905 v Mladé Boleslavi.

Za osm žlutých karet si dvě kola nezahrají teplický Jan Krob a Jan Baránek z Ostravy, o polovinu nižší trest mají za čtyři napomínání Tomáš Berger z Dukly, znojemský Miloš Reljič, jablonecký Vojtěch Kubista a plzeňský Václav Procházka.

V druhé lize skončila sezóna pro Azize Ibragimova z Bohemians Praha. Kvůli tomu, že se dopustil surové hry a po vyloučení použil vulgární výraz, si střížkovský fotbalista nezahraje v posledních pěti kolech soutěže.

Trest na tři zápasy po vyloučení za tělesné napadení dostal zlínský Pavel Malcharek, dvě utkání si po červené kartě nezahraje vlašimský Lukáš Vebr. Za čtyři žluté karty budou v příštím kole chybět Lukáš Láncz z Vltavínu a Lukáš Kubáň z Třince.

vap, ČTK, Sport.cz

Jaké by měly být tresty pro Spartu za chování jejích fanoušků v Teplicích?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..