Olomouc porazila bez problémů Drnovice, ale zůstala čtvrtá

Ani jednoznačné vítězství nad Drnovicemi 4:1 nepomohlo fotbalistům Sigmy Olomouc k vylepšení čtvrtého místa v tabulce. Na přímý start v Poháru UEFA tak Hanáci nedosáhli, mohou se do něj nicméně dostat z letního Poháru Intertoto.

Drnovice naznačily své defenzivní záměry už rozestavením: trenér Mazura nechal při absencích brankáře Bureše, obránce Schindlera, středopolařů Boušky, Holomka a útočníka Holuba na hrotu útoku pouze Holendu. Sigma sice vsadila na útočně pojatý fotbal, měla převahu, ale do šancí se příliš nedostávala. Jen v 12. minutě po Kobylíkově centru z levé strany hlavičkoval do boční sítě Michal Hubník.

Do vedení pak Olomouci pomohl zbytečný faul obránce Ševinského na pronikajícího Kučeru, jehož drnovický obránce srazil v situaci, kdy už domácí hráč nemohl ohrozit branku. Pokutový kop proměnil David Kobylík ve vedoucí gól.

Ani poté se ale hra Olomouce příliš nezměnila. Drnovice pečlivě bránily a nepřesně hrající domácí tým se kromě pokusů z větší vzdálenosti do šancí nedostal. V 34. minutě Drnovice nečekaně udeřily: na přesný Onofrejův centr z levé strany si naběhl Fumaca, vyhrál sprinterský souboj s Kučerou a střelou do horního růžku vyrovnal.

Trenér Uličný zareagoval na obdržený gól výměnou Bednáře za Rýdla a na hrot útoku se přesunul Babnič. Získat zpět náskok se podařilo domácímu týmu těsně před přestávkou. V 43. minutě po Kobylíkově rohovém kopu stačil brankář Kollár vyrazit Kučerovu střelu zblízka pouze před Romana Hubníka, jenž pohotově dopravil míč do sítě.

Po změně stran se už hrálo podle olomouckých not. V 57. minutě založil útočnou akci aktivně hrající Kobylík, vyslal do šance Babniče, který se kličkou zbavil obránce Zbožínka a přes bezmocného brankáře Kollára vstřelil třetí branku. O pět minut později měla Olomouc další vyloženou šanci: Babnič přihrál zpět nabíhajícímu Kovářovi, jenž ale trefil pouze obránce Ševinského.

Ve vedru pokračoval tlak Olomouce až do samého závěru utkání. V 82. minutě zachraňoval situaci drnovický zadák Čáp, jenž na poslední chvíli stačil ukopnout míč před Babničem, jenž měl před sebou odkrytou branku. Jasné vítězství Sigmy zpečetil v první minutě nastaveného času čtvrtým gólem Schulmeister.

Sigma Olomouc - 1. FK Drnovice 4:1 (2:1)
Branky: 19. D. Kobylík z pen., 43. R. Hubník, 57. Babnič, 90. +1. Schulmeister - 34. Fumaca. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Pelikán. ŽK: Špiláček (Olomouc). Diváci: 4081.
Olomouc: Vaniak - Kovář, R. Hubník, Kučera, Glos - Randa, Babnič (89. P. Zbožínek), Špiláček, D. Kobylík - Bednář (37. Rýdel), M. Hubník (69. Schulmeister). Trenér: Uličný.
Drnovice: Kollár - Hodinář, I. Zbožínek, Ševinský, V. Čáp - Smutný (75. Vojtíšek), Ševela, Fumaca (46. Adamec), Gába, Onofrej (68. Macháň) - Holenda. Trenér: Mazura.