Fotbalisté Zlína podruhé na jaře vyhráli, Opavě dali tři góly

Vítězstvím se fotbalisté Zlína rozloučili s nejvěrnějšími diváky, kterých si v posledním ligovém kole našlo cestu na stadion jen něco málo přes čtrnáct stovek. V závěrečném kole Zlín bez větších problémů porazil poslední celek tabulky z Opavy 3:0. O svém tříbodovém zisku, teprve druhém v jarní části ligy, rozhodli domácí už po hodině hry.

Po úvodním oťukávání jako první zahrozil domácí Švach, na druhé straně se ocitl v přímém souboji s brankářem Kořínkem Drahno. Na vedoucí gól fanoušci nečekali dlouho. V 19. minutě neudržel Bobok Hubáčkův trestný kop a pro Klinku již nebyl problém uklidit odražený míč do sítě.

Zlínští získali na své kopačky jistotu, častěji měli míč pod kontrolou a pokoušeli se znovu vyzrát na soupeřovu obranu. Tu nejvíce zlobil agilní Zapletal, ovšem ani jedna z jeho dvou šancí gólem neskočila. Ještě před odchodem do šaten zahrozili hosté, ale Svátek ze slibné pozice pálil těsně nad.

Vstup do druhé půle se Tescomě vydařil, dvě minuty po přestávce se po Klinkově centru hlavou prosadil Lasota. Následně prověřil připravenost brankáře Slezanů Švach, ovšem úspěšný byl až v 59. minutě znovu Klinka. Jeho sólo po levé straně nedokázali obránci včas překazit a domácí hráč chytrou střelou do protipohybu potřetí překonal Boboka.

Odevzdaná Opava mohla ve zbytku času alespoň zkorigovat, jenže nejprve Zeher pálil z 11 metrů nad a sedm minut před koncem trefil připraveného Kořínka. V samém závěru mohl zkompletovat hattrick Klinka, avšak jeho střelecký pokus netrefil bránu.

Tescoma Zlín - Slezský FC Opava 3:0 (1:0)
Branky: 19. a 59. Klinka, 47. Lasota. Rozhodčí: Helebrant - Pokorný, Peřina. ŽK: Svátek, Krajčovič (oba Opava). Diváci: 1403.
Zlín: Kořínek - Lukaštík, Koubský (9. Kroča), Švach, Hubáček - Zapletal (84. Vrtělka), Lasota, Dobeš, Jelínek - Bača (72. Červenka), Klinka. Trenér: Hapal.
Opava: Bobok - Krajčovič, Kotůlek, Kuděla, Bureš - Drahno, Jašek (49. Baránek), Hořínek (74. Chlebek), Sviták - Zeher (86. Motyčka), Svátek. Trenér: Palička.