Rubriky:

1. liga

Brno - Slavia 2:0

Brno porazilo Slavii a definitivně se zachránilo v první lize

MinutaMin. Tým Hráč Akce
11. Šisler 1:0
72. Kroupa 2:0
Záznam online reportáže »

11. května 2014 21:02 - Brno

Fotbalisté Brna porazili ve 28. kole Gambrinus ligy Slavii 2:0 a definitivně si zajistili záchranu. V tabulce třináctí Pražané naopak zůstávají v sestupovém ohrožení. Rozhodčí Pavel Královec v 76. minutě utkání přerušil kvůli vulgárnímu pokřikování fanoušků na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty. Zbrojovka se díky brankám Jana Šislera a Karla Kroupy posunula na desátou pozici.

 

Igor Zehl, ČTK

Trenér Brna Kotal vsadil na rozestavení se třemi útočníky. Slavia působila hodně zaskočeným dojmem, dostala se pod tlak a jen s obtížemi zakládala akce. Ofenzivní pojetí také vyneslo Zbrojovce už v 11. minutě vedoucí branku. Střelu Skaláka brankář Černý neudržel a dobíhající Šisler snadno dorazil míč do sítě a ukončil 360 minut dlouhé čekání Brna na gól ve vzájemných duelech.

Po inkasované brance se Pražané pokusili otevřít hru, jejich snaha ale k úspěšnému zakončení nevedla. Středovou řadu Brna dirigoval Zavadil, po kombinační souhře se dostávali domácí často do dalších střeleckých příležitostí, ale v zakončení postrádali přesnost. Po levé straně nebezpečně útočil Keresteš a brankář Černý v závěru poločasu dvakrát v těsném sledu kryl dvě střely Hyčky.

Po změně stran šel výkon Slavie nahoru. Zpřesnila hru, zvýšila agresivitu a získala převahu. Na čtvrt hodiny Brňané vypadli ze své role a jejich pohodový fotbal se změnil v křečovitou defenzivní hru. Hosté ale koncovku nezlepšili a Zbrojovka postupně ovládla střed pole a převzala iniciativu. V 72. minutě po úniku Hyčky po levé straně střídající Kroupa usměrnil míč podruhé do branky.

Zápas byl na třináct minut přerušen

Vzápětí rozhodčí Královec přerušil hru kvůli vulgárnímu skandování fanoušků na třináct minut. V průběhu zápasu z hlediště zaznívaly několikrát vulgární skandování obou táborů na adresu předsedy FAČR Miroslava Pelty.

Do Brna přijela zhruba stovka fanoušků Slavie a podobný počet čítal i domácí kotel. Oba tábory se při pokřicích střídaly, jeden zvolal "Pelta" a druhý odpovídal "ven." Postupně fandění přešlo ve vulgarity. V průběhu přerušení přišel domácím příznivcům domluvit domácí kapitán Pavel Zavadil. Po návratu na hřiště už Brno vítězství uhájilo a Slavii porazilo poprvé po šesti zápasech.

ČTK

Zachrání se Slavia v nejvyšší soutěži?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..