Rubriky:

1. liga

Griga: Chci si od fotbalu odpočinout

30. května 2005 08:59 - PRAHA

S fotbalisty Liberce vybojoval páté místo v Gambrinus lize, přesto po skončení sobotního zápasu s Českými Budějovicemi oznámil, že končí. "Dohodu s majitelem klubu panem Karlem jsem měl několik měsíců," řekl Griga v rozhovoru pro deník Právo.

 

PRÁVO

Kdy jste se rozhodl, že skončíte svoje trenérské angažmá ve Slovanu Liberec?
Hráčům jsem svůj odchod oznámil až po sobotním zápase s Českými Budějovicemi, ale s majitelem klubu panem Karlem jsem se na tom dohodl už někdy před pěti, nebo čtyřmi měsíci. Povedlo se nám to udržet pod pokličkou. V průběhu jarní sezóny a při narůstajícím tlaku na svou osobu jsem se ujistil, že loučení je tím nejlepším krokem. Fotbalu jsem dával hodně energie a potřebuji si odpočinout. Nepatřím k těm, kdož musí mít každý měsíc svoji gáži na účtu. Od úvodu nové sezóny nikde trénovat nebudu a nějaký čas bez práce určitě přežiji.

Jaké okolnosti vaše rozhodování nejvíce ovlivnily?
Nešlo jen o jedinou událost, spíše o souhrn více prvků. Nechci všechno svádět na disciplinární odpočet šesti bodů a podobné věci, i když to samozřejmě mělo svůj dopad. Po osmnácti měsících u jednoho mužstva jsem se dostal do určitého stereotypu a v posledních týdnech mi chyběl osobní pocit radosti z práce.

Jak bylo těžké pracovat pod tíhou tolik zmiňovaného bodového odpočtu?
V únoru jsem nevěděl, co nás čeká. Prošli jsme si těžkým údobím a bylo to velká škola. Hráči si takový trest nezasloužili, protože nic špatného neudělali. Na hřišti jsme si uhráli poctivě dvaapadesát bodů. Mohli jsme jich získat i více a nemyslím si, že by zrovna letos byla soutěž spravedlivá a regulérní.

S jakými pocity se tedy s Libercem loučíte?
Navzdory všem výhradám převažují pozitivní dojmy. Působil jsem ve stabilizovaném klubu s kvalitním hráčským kádrem. Cítil jsem podporu vedení klubu i fanoušků a města. Zažil jsem tady nejprofesionálnější období trenérské kariéry.

Jak budou vypadat vaše následující dny a týdny?
Do 30. června jsem k dispozici pro potřeby klubu. Vypracuji hodnocení a budu dál spolupracovat se svým nástupcem Vítězslavem Lavičkou. Připravím se na stěhování z Liberce. Od 1. července pojedu na dovolenou. Plánuji cestu k moři i do hor. Těším se, že si vyjdu na houby a chci si užít chvilky, které patří k běžnému životu.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..