Rubriky:

1. liga

Po záskoku záložníků budou proti Spartě k dispozici stopeři Plzně Procházka s Hejdou

15. května 2014 10:50 - Plzeň

Kalvárie postihla fotbalisty Plzně. Západočeši se museli v konfrontaci s Boleslaví v přímé bitvě dvou jistých účastníků předkola příštího ročníku Evropské ligy obejít bez všech stoperů, které mají na soupisce. Pro sobotní finále domácího poháru by však situace měla být minimálně o padesát procent lepší.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Základní složení defenzívní linie Plzně bylo Řezník, Hubník, Limberský, Kovařík. Debut na postu stopera absolvoval Limberský, když se pak v průběhu duelu se Středočechy zranil Hubník, musel do obrany útočník či ofenzívní záložník Ďuriš.

„Obrana nebyla obranou, půlka hraje zálohu. Hlavně v úvodu nám chvíli trvalo, než jsme se srovnali s postavením. Kluci nejsou zvyklí nastupovat na postech, kde byli v neděli," věděl Dušan Uhrin, kouč Západočechů. „Samotné nás zaskočilo, kolik šancí jsme v úvodu měli. Ale efektivita byla zoufalá," posteskl si Karel Jarolím, šéf lavičky Mladé Boleslavi.

Naladili jsme se na pohár, těšilo Limberského

Jeho svěřenci za nevyužité šance v úvodu pykali. Plzeň totiž postupně chytla dech, obrana získala jistotu a Západočeši shrábli tři body. „Byl jsem spokojený s obranou. Kluci hráli zodpovědně, což bylo v dané situaci klíčové," přemítal Uhrin. „Nakonec jsme se i při všech změnách dobře naladili na sobotní pohár," culil se obránce David Limberský.

Plzeňští v neděli postrádali kvůli kartám Václava Procházku, který bude v sobotu proti Spartě připraven nastoupit. Mimo hru byl kvůli angíně i Lukáš Hejda. Už delší dobu je na marodce kvůli potížím s kolenem Marián Čišovský a s největší pravděpodobností finále nestihne.

Poslední z absentujících stoperů Hubník má poraněnou holeň, pondělní trénink vynechal a jeho start v nejbližším utkání je nejistý.

„Finále poháru je pro nás hodně důležité, chceme udělat všem fanouškům radost. Bude to takový vrchol sezóny a snad bude pro nás vítězný," prohlásil Limberský.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..