Rubriky:

1. liga

VIDEO: Bitvu generací rozhodl pro mladé záložník Bohemky Nerad

15. května 2014 18:06 - Praha

Je současná fotbalová generace lepší než ta z doby minulé? Věčná otázka většiny fanoušků je teď zodpovězena. V souboji generací, který připravila Ligová fotbalová asociace, se proti sobě postavily dva týmy. Současné hvězdy Gambrinus ligy v čele s Váchou, Harbou a Neradem, proti bývalým ikonám Vízkovi, Němcovi a Verbířovi.

Deset střel na břevno, centry na koše a slalom s míčem. To byly disciplíny, které rozhodly. A celkový výsledek?

Poslední souboj mezi Petrem Neradem z Bohemians Praha 1905 a teplickou ikonou Pavlem Verbířem vyzněl těsně pro záložníka klokanů. Znamená to tak triumf týmu mladší generace.

„Mám radost, že se mi podařilo porazit takového hráče, jakým je Pavel Verbíř. On byl ve své době jednou z největších postav Gambrinus ligy. Nebylo to jednoduché, ale zabojoval jsem. Zároveň jsme vyhráli i jako tým mladé generace, což byla povinnost," usmíval se Petr Nerad.

Rozhodl až samotný závěr

Celá bitva se odehrála v kryté hale ve Zbuzanech u Prahy. Celý den se dva týmy a tři dvojice přetahovaly o vítězství. Nakonec rozhodlo až klání poslední dvojice. „Sice jsme odešli poražení, ale rozhodně se nemáme za co stydět. Bylo zajímavé porovnat se s klukama, kteří dnes hrají ligu. A zas tak špatně jsme na tom v technických disciplínách nebyli. Pořád to máme v noze," uznal Pavel Verbíř.

Souboje Váchy a Vízka i Harby a Němce byly remízové. Rozhodla tedy až poslední dvojice a konkrétně Nerad. „Máme radost, že jsme to uhráli. Byla to sice taková sranda, ale rozhodně jsme chtěli vyhrát," svěřil se sparťanský záložník Lukáš Vácha.

„Kluky jsme potrápili. To bylo vidět na první pohled, ale musím jim poblahopřát, že vyhráli. Třeba to příště bude jinak," dodal Ladislav Vízek, symbol pražské Dukly.

„Líbilo se mi, že byly zvoleny právě technické disciplíny. Nebyl kladen důraz na fyzickou připravenost či rychlost. Naopak. Bylo to o technice a šikovnosti. To vyhovovalo všem věkovým kategoriím. Konfrontace mezi současnými a bývalými hráči byla rozhodně zajímavá," řekl Josef Němec, který prošel Plzní, Spartou, Duklou či Příbramí.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..