Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Stihne Pastoor aspoň záchranu? Po sezóně odejde ze Slavie do Alkmaaru

19. května 2014 13:16 - Praha

Záchranář Miroslav Koubek nebyl fotbalové Slavii dost dobrý. Proto si hned po startu jara přivedla Holanďana Alexe Pastoora, aby mužstvo v duchu nizozemské školy naučil hrát ofenzivní fotbal. Realita je ovšem jiná. Sešívaní jsou dvě kola před koncem ligy tři body nad hranicí sestupu a kouč oznámil, že po sezóně odejde do Alkmaaru, kde bude dělat asistenta slavnému Van Bastenovi. V Edenu tak spasitel Pastoor stihne maximálně tak utrápenou záchranu...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vrací se domů. V Alkmaaru začínal jako mládežnický trenér a o víkendu Alex Pastoor přijal nabídku AZ, který v letošním ročníku skončil na osmém místě a trénoval ho Dick Advocaat.

Pro holandského kouče je nové angažmá velkou výzvou, vždyť během dvouletého angažmá a bude dělat asistenta slavnému hlavnímu trenérovi Marco van Bastenovi.

„Mé rozhodnutí absolutně nesouvisí se situací ve Slavii. Alkmaar mi dal skvělou nabídku, klub navíc sídlí patnáct kilometrů od mého domu v Holandsku. Pro mě osobně se jedná o ideální kombinaci pracovní pozice a osobní situace," zdůvodnil Pastoor své rozhodnutí na klubovém webu Slavie.

Místo moderny bitva o přežití

Mužstvo se pod jeho vedením v jednu chvíli propadlo až na poslední příčku tabulky. Teprve výhry nad Bohemkou a Příbramí mu daly naději, že již v neděli by po domácím duelu se Slováckem mohlo slavit záchranu.

„Moje koncentrace a motivace se chystaným odchodem ještě zvyšuje. Máme před sebou jasný úkol a ten chceme zvládnout. Jsem profesionál a udělám pro to maximum," ujišťuje Pastoor.

Slavia má každopádně o starost víc. Nového strategického partnera, o jehož vstupu se mluví již od konce podzimu, zatím nepředstavila - a teď ještě musí sehnat trenéra pro příští sezónu. Spekuluje se třeba o kovaném slávistovi Miroslavu Beránkovi.

Jisté však je, že útočné smršti pod Pastoorovou taktovkou se fanoušci červenobílých nedočkají. „Rád bych hrál ofenzivněji. Teď jde ovšem hlavně o přežití," přiznal Holanďan během své záchranářské mise.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..