Plzeň - Brno 1:1Plzeň s Brnem remizovala a udržela domácí neporazitelnost

26. Tecl 1 : 0
41. Schuster 1 : 1

Plzeň

Fotbalisté Plzně remizovali v předposledním ligovém kole s Brnem 1:1. Viktorii poslal do vedení trefou ve třetím ligovém duelu po sobě Stanislav Tecl, ale ještě do přestávky srovnal Aleš Schuster, Ve druhé pětačtyřicetiminutovce už branka nepadla, a tak hráče Plzně může těšit alespoň udržení neporazitelnosti ve Štruncových sadech v celé sezóně.

Plzeňský trenér Uhrin udělal oproti finále Poháru dvě změny v základní sestavě, v níž nahradil Horvátha s Kovaříkem Hrošovským a Končalem. Naopak trenér již zachráněné Zbrojovky Kotal šetřil opory Skaláka se Zavadilem. Hosté se během první půle soustředili na hru v pevném obranném bloku. Domácí útočili po obou krajích, aktivní byl především mladík na levé straně zálohy Končal. Po jeho centru ve 23. minutě trefil na malém vápně nekrytý Kolář hlavou jen spojnici břevna a pravé tyče.

Nápor Viktorie se stupňoval a o tři minuty později po rychlé akci našel Kolář křížnou přihrávkou Tecla, který ve skluzu vstřelil svůj dvanáctý gól v sezoně. Poté sudí Franěk přerušil na pět minut utkání kvůli vulgárním pokřikům domácích fanoušků. Také po pauze byli aktivnější hráči Plzně, před přestávkou se ovšem směrem dopředu osmělili také Brněnští. Střelecký pokus Keresteše ze 30 metrů mířící k levé tyči ještě Kozáčik vyrazil, ale ve 41. minutě už brankáře Viktorie po důrazném vzdušném souboji přehlavičkoval Schuster.

S vyrovnaným stavem se domácí nechtěli spokojit a po přestávce nahradil nevýrazného Hořavu Horváth. Ve 48. minutě se uvolnil v šestnáctce šikovně Kolář a jeho tvrdou střelu k bližší tyči vytěsnil brankář Hladký s velkými obtížemi. Postupně ale hosté zlepšili pohyb a po hodině hry využil střídající Skalák zaváhaní plzeňské obrany, přihrál ideálně Lutonskému, jenž ale z malého vápna překopl odkrytou branku.

Akce se v posledních patnácti minutách přelévaly na obou stranách. Rozhodnout mohl po centru Limberského z levé strany v 76. minutě Petržela, zblízka ale neprostřelil Hladkého. Přesto více než deset tisíc plzeňských diváků vyprovodilo hráče potleskem.

Plzeň - 29. kolo první fotbalové ligy:
Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 26. Tecl - 41. Schuster. Rozhodčí: Franěk - Kříž, Peřina. ŽK: Limberský, Horváth, Řezník, Hejda - Buchta. Diváci: 10.267.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava (46. Horváth), Hrošovský - Petržela, Kolář, Končal (80. Wágner) - Tecl (63. Ďuriš). Trenér: Uhrin ml.
Brno: Hladký - Schuster, Košťál, Pernica - P. Buchta (58. Skalák), Malík, Šisler, Keresteš - Lutonský (84. Šumbera), Pašek (88. Kunc), Hyčka. Trenér: Kotal.