Rubriky:

1. liga

Cítil jsem se v životě už lépe, říká zklamaný Pastoor

27. května 2014 08:28 - Praha

Zamýšlel, že po domácí derniéře se Slováckem bude slavit definitivní záchranu, jenže po remíze 1:1 je všechno jinak. Trenér Alex Pastoor, který po sezóně odchází do nizozemského Alkmaaru, povede Slavii v závěrečném kole v Ostravě do bitvy o holý život! Zápas na Baníku bude náročný psychicky.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Zvládne to po dalším pádu Slavia?

Vím, co musím udělat jako kouč. Musím připravit hráče tak, aby se soustředili pouze na jeden společný cíl, a to je záchrana. Ne, aby se upínali pouze na to, jak vstřelit góly.

Narážíte na tři zahozené stoprocentní šance se Slováckem?

Ano, byli jsme očividně nervózní, proto jsme ty situace volající po gólech řešili zbrkle a špatně. Bylo jich opravdu hodně, poměrně dost jich měl i soupeř, ale když se podíváte do statistik, bylo to deset ku šesti pro nás. Pokud z tolika dáte jen jeden gól, je to málo.

Přičítáte tedy mizernou koncovku psychické nepohodě?

Stoprocentně. Pokud hrajete pod tlakem, je to všechno těžší. Naopak když děláte rozhodnutí s čistou a chladnou hlavou, řešíte je lépe.

Vyčítáte Gecovovi, že při velké příležitosti nepřihrál Necidovi, který by střílel do prázdné branky?

Marcel to měl určitě dát, není to však gólový hráč. Nakonec to ale napravil, jednu branku vstřelil. Celkově byl agilní, nechal na hřišti všechno.

Měli jste během utkání přehled o stavech zápasů v Jablonci a Olomouci, na kterých jste byli závislí?

Dostaly se k nám, ale určitě nás neovlivnily, neměli jsme přece záruku, že vydrží do konce, neboť zápasy se hrály ve stejný čas.

Duel se Slováckem byl pro vás posledním zápasem v Edenu. Asi jste si jej představoval úplně jinak...

Cítil jsem se v životě už lépe. Rád si užívám dobrý fotbal, především pokud má zápas vítězný konec. Po tomto výsledku ale rozhodně není co slavit.

neu, Sport.cz, Právo

Podaří se Slavii zachránit prvoligovou příslušnost?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..