Rubriky:

1. liga

Snajpr Mahmutovič se na teplickou lavičku vrátil, Vachoušek na rok z kádru vypadl

26. května 2014 12:44 - Teplice
(Aktualizováno: 26. května 2014 14:54)

Pro Teplice další rána. A pořádná, protože zřejmě na celý rok přišly o nejzkušenějšího muže svého kádru Štěpána Vachouška. „Špatná zpráva, přetrhl si achillovku,“ pronesl hořce kouč Severočechů Zdeněk Ščasný hned po nedělním ligovém duelu s ostravským Baníkem, v němž musel čtyřiatřicetiletého fotbalistu střídat už po necelé půlhodině.

 

Profimedia.cz

Přitom s blížícím se koncem sezóny se zdálo, že se Teplice ze série zranění vymaní a jejich kádr bude zase pohromadě. Bosenský snajpr Aidin Mahmutovič, který si v podzimním střetnutí se Spartou přetrhl vaz v koleni, už dokonce seděl v zápase s Baníkem na lavičce náhradníků.

„Začal s námi trénovat, a proto jsem ho na lavičku vzal, i když jsem dopředu věděl, že ho na hřiště nepošlu. V závěru ligy a při vzniklé konstelaci nemá smyslu riskovat," pociťoval alespoň částečnou úlevu Ščasný. Z návratu dalšího maroda Lüftnera pochopitelně také.

Přivedou mladé hráče

„Ti dva budou našimi největšími posilami v příštím ligovém ročníku. Původně jsme počítali, že získáme tři čtyři hotové hráče, kteří mužstvo pozvednou, ale po dohodě s vedením klubu půjdeme jinou cestou. Přivedeme několik mladých, perspektivních hráčů a budeme pracovat na tom, abychom se vrátili do formy, kterou jsme měli loni na podzim," přiznal teplický kouč, že původní plány se na Stínadlech změnily.

Teď je ovšem otázkou, zda je Teplice nebudou muset zase korigovat. Zkušený Vachoušek se totiž podrobil operaci achillovky a hrozí mu, že bude třeba až rok absentovat. „A to už teď nemáme tak široký a hlavně patřičně kvalitní kádr, abychom si s podobnými ztrátami poradili.

V průběhu jara se to ostatně potvrzovalo. Mužstvo, které jsme měli na podzim a jemuž se vyhýbala zranění i karty, se vlastně rozpadlo, sestavu jsme lepili před každým zápasem a vzniklé situaci jsme zákonitě nebyli schopni čelit," uvědomuje si Ščasný, že na podzim nebude situace zřejmě o mnoho lepší.

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..