Rubriky:

1. liga

Hušbauer a plzeňské trio Horváth, Řezník a Hejda kvůli kartám vynechá poslední ligové kolo

30. května 2014 18:36 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR na svém pátečním zasedání v Uherském Hradišti zahájila řízení s třemi kluby kvůli chování fanoušků v 29. kole první ligy. S pražskou Duklou a Libercem se budou řešit výtržnosti především hostujících diváků při vzájemném duelu na Julisce, s Plzní pak přerušení duelu proti Brnu. Padly také tresty za karty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Disciplinárka se přerušením zápasů nyní zabývá prakticky na každém zasedání, nejčastěji je to kvůli vulgárním pokřikům na adresu šéfa asociace Miroslava Pelty. Z toho důvodu dostala minulý týden pokutu 50 tisíc korun pražská Slavia, její fanoušci totiž narušili utkání 27. kola s Příbramí.

Pokutu deset tisíc korun dostal druholigový Zlín za chování diváků v minulém kole proti Hradci Králové.

V rámci běžné agendy disciplinárka zastavila činnost na jedno utkání vyloučeným Filipu Kašovi z Ostravy a Isaacu Sackeymu z Liberce. Poslední kolo první ligy už si nezahrají kvůli čtyřem žlutým kartám ani sparťan Josef Hušbauer, plzeňské trio Pavel Horváth, Radim Řezník a Lukáš Hejda, brněnský Jan Šisler, jablonecký Luboš Loučka a teplický Nivaldo.

Sezóna předčasně skončila i pro znojemského Emira Zebu, který dostal čtvrtou žlutou kartu a zároveň byl vyloučen, a kvůli osmi žlutým kartám také pro Michala Šmída z Bohemians 1905.

V druhé lize si už do konce sezóny nezahraje Lukáš Kubáň z Třince, kterému komise zastavila činnost za hrubé nesportovní chování na tři zápasy. Zbylá dvě kola druhé ligy bude muset vynechat i Josef Laštovka ze střížkovských Bohemians za osmou žlutou kartu.

O polovinu nižší trest za čtyři napomínání si odpykají Roman Lengyel z Českých Budějovic, Michal Houžvička z Bohemians Praha, zlínský Ladislav Benčík, ústecký Michal Zeman, Aleš Kočí z Táborska a karvinští Prince Ofori a Václav Koutný.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..