Teplice a Žižkov ve čtvrtfinále Poháru ČMFS

Nejlepší osmička čtvrtfinále Poháru ČMFS bude výhradně prvoligová. Fotbalisté pražské Viktorie nezaváhali na hřišti druholigového Chomutova a bez problémů si odvezli osmifinálovou výhru 3:1. V Teplicích rozhodla o postupu domácích jediná branka.

Žižkovský útočník Oravec a teplický gólman Poštulka v utkání 22. kola první ligy. Možná se potkají i ve čtvrtfinále Poháru ČMFS.

Zlepšenou hrou ve druhém poločase a brankou Rezka z 52. minuty přemohli fotbalisté Teplic ve 4. kole Poháru ČMFS Olomouc. Moravané, kteří víc než na výhru v poháru myslí na záchranu, nastoupili s hodně pozměněnou sestavou.

První šanci měly Teplice už ve 14. minutě. Verbíř se probil do pokutového území, vystřelil, ale vracející se obránce Vyskočil stačil míč letící do branky vyhlavičkovat. Olomouc zahrozila jen z přímého kopu. Ševelova rána z 30 metrů trefila jen břevno teplické branky.

Teplická převaha pokračovala i ve druhém poločase. Nejdříve u postranní čáry poslal olomoucký Caha zezadu k zemi Horvátha, ale chybující sudí Helebrant neukázal hostujícímu hráči ani žlutou kartu. Vzápětí přehlédl před brankou jasné stažení pronikajícího Rilkeho. Teprve v 52. minutě teplický Lengyel dovezl míč až do vápna, kde vybojoval míč v souboji s gólmanem Olomouce a volný Rezek vstřelil do prázdné branky jediný gól zápasu.

FK Teplice - Sigma Olomouc 1:0
Poločas: 0:0. Branky: 52. Rezek. Rozhodčí: Helebrant - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Tesařík - Randa, Rozehnal, Caha. Diváci: 526.
Poštulka - Lengyel, Rada, Hunal, Gross - Doležal, Horváth, Verbíř (79. Skála), Tesařík - Rilke (86. Kolomazník), Rezek (68. Zelenka)Kjučukov - Špiláček, Krajčovič, Rozehnal, Randa - Vyskočil, Ševela, Hudec, Hubník (46. Caha) - Putík (78. Macháček), Krpec (46. Mazouch)

Dvě branky ve 20 minutách rozhodly o postupu Viktorie

Fotbalisté Viktorie Žižkov dnes s přehledem vyhráli na půdě druholigového Chomutova 3:1 a postoupili do čtvrtfinále Poháru ČMFS. Základ k výhře položili v první dvacetiminutovce svými góly Pikl a Slovák Oravec, jenž se na jaře trefil už pošesté.

Oravec proti Teplicím hledal cestu do sítě 49 minut, tenrokrát čekal o 40 minut méně. Po vtipné narážečce zůstal zcela neobsazený a přesně zamířil do branky Severočechů. O deset minut později se ze skrumáže prosadil Pikl a tím definitivně zlomil odpor Severočechů.

Ve druhém poločase poslal kouč hostí Lavička na hřiště místo Mikulíka a Oravce náhradníky Janouška s Ličkou a hosté dál s přehledem kontrolovali vývoj utkání. V 70. minutě na 3:0 zvýšil mladý záložník Novotný. Třináctý celek druhé ligy už jen zmírnil porážku zásluhou Strouhala, který se po rohu přesně trefil z voleje do Kučerovy branky.

Chomutov - Viktoria Žižkov 1:3
Poločas: 0:2. Branky: 76. Strouhal - 9. Oravec, 19. Pikl, 70. Novotný. Rozhodčí Poledník - Bouše, Handlíř. ŽK: Kostečka (Chomutov). Diváci: 560.