Rubriky:

1. liga

SESTAVA KOLA: Také ligové loučení proběhlo v režii Sparty, oslavy řídil Vácha

2. června 2014 14:02 - Praha

Třásli se na mistrovský pohár, který už měli měsíc dopředu jistý. Přesto však fotbalisté Sparty našli dost koncentrace, aby také na hřišti napsali mistrovskou tečku. Jihlavu porazili hladce 4:1, což se samozřejmě odrazilo v nominaci ideální sestavy 30. kola fotbalové Gambrinus ligy podle Sport.cz. Letenští dodali čtyři hráče, neztratili se ani fotbalisté Baníku a Teplic.

 

Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Byl to vpravdě mistrovský mat. Vysočina vůbec nehrála tak zle, ale během šesti minut inkasovala v polovině prvního poločasu tři góly - a o vítězi bylo rozhodnuto. Výtečný byl především Vácha, který první gól pohotovou střelou zdálky zařídil sám a na druhý nezištně přihrál Krejčímu. Hned po pár minutách se zranil Kadeřábek, zápas ale dohrál a po přestávce uzavřel skóre. Trefil se i kapitán Lafata a měl šance i na další dvě branky, jimiž by se dotáhl na kanonýra Hušbauera...

Slavia sice hrála o záchranu, ale ostravský Baník s ní neměl žádné slitování. Jasně ji přehrál především díky výkonu svých exotických posil Azeveda a Narha, který se postaral o oba góly (2:0).

Teplice sice na pohárovou Evropu nedosáhly, sezónu však uzavřely aspoň vítězstvím 2:0 na Slovácku. Oba góly vstřelil podzimní fantom Litsingi, obranu dobře řídil Jablonský.

Sestavu doplňuje liberecký brankář Kolář - 19letý debutant skvělým výkonem odsoudil k sestupu Olomouc (1:1). V duelu proti Jablonci (1:0) byl vidět brněnský obránce Pernica, dvěma proměněnými penaltami pak Pospěch z Dukly stvrdil sestup Znojma.

Sestava 30. kola fotbalové Gambrinus ligy podle Sport.cz:
Kolář (Liberec) - Kadeřábek (Sparta), Jablonský (Teplice), Pernica (Brno) - Litsingi (Teplice), Vácha (Sparta), Azevedo (Ostrava), Krejčí (Sparta) - Lafata (Sparta), Pospěch (Dukla), Narh (Ostrava).
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..