Rubriky:

1. liga

Hušbauer sbírá ceny i na dovolené, je také Hráčem měsíce května

10. června 2014 15:46 - Praha

Je na krátké dovolené, ale individuální ocenění sbírá dál. Pozici jedničky na českých trávnících obhájil sparťanský záložník Josef Hušbauer i v anketě Ligové fotbalové asociace (LFA) Hráč měsíce května. Čtyřiadvacetiletý reprezentant dostal od fanoušků 3323 hlasů a suverénně vyhrál před Jakubem Radou z Bohemians 1905 a Davidem Pavelkou z Liberce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hušbauer, jenž 18 brankami dopomohl pražské Spartě k ligovému titulu, se stal po Jakubu Brabcovi, Costovi Nhamoinesuovi a Ladislavu Krejčím už čtvrtým letenským hráčem, který v ročníku 2013/2014 získal křišťálovou trofej. Potvrdil tak letošní hegemonii mistra republiky a vítěze Poháru České pošty.

Nejlepší hráč uplynulé sezóny je momentálně na zasloužené dovolené, kde sbírá síly na další velké výzvy. Především jej čeká start v blížící se kvalifikaci Ligy mistrů. Ocenění si tak převezme až na začátku letní přípravy.

Hráč měsíce:
1. Josef Hušbauer (Sparta) 3323 hlasů,
2. Jakub Rada (Bohemians 1905) 2757,
3. David Pavelka (Liberec) 2537.

Spanilá jízda Baníku vynesla Bernadymu prvenství mezi trenéry

Křišťálová trofej pro vítěze ankety LFA se podruhé v historii stěhuje na Bazaly. Po Milanu Barošovi, který se stal Hráčem měsíce března 2013, se tentokrát raduje trenér Baníku Ostrava Tomáš Bernady. Čtyřiačtyřicetiletý kouč obdržel od fanoušků bezmála 3500 hlasů a s přehledem zdolal druhého Luďka Klusáčka z Bohemians 1905. Třetí místo obsadil brněnský Václav Kotal.

Bernady, jenž dovedl ostravský celek k bezpečné záchraně, byl odměněn za skvělou formu v závěru soutěže. Odepisovaný Baník to dotáhl až na 10. místo, když v posledních šesti kolech nasbíral 16 bodů. Na úspěšnou rozlučku se Slavií přišlo přes 12 tisíc nadšených příznivců modrobílých barev. „Škoda že to skončilo," litoval Bernady toho, že nemůže se svými svěřenci v sérii neporazitelnosti okamžitě pokračovat dál. Za týden však zahájí přípravu na další ročník a při této příležitosti mu také bude předáno ocenění.

Trenér měsíce:
1. Tomáš Bernady (Ostrava) 3420,
2. Luděk Klusáček (Bohemians 1905) 2957,
3. Václav Kotal (Brno) 2480.
dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..