Rubriky:

1. liga

Fotbalisté Brna zahájili přípravu s pěti nováčky

19. června 2014 13:41 - Brno

S pěti novými hráči hráči zahájili přípravu fotbalisté prvoligové Zbrojovky Brno. Na přestup přišel dvaadvacetiletý útočník Fabián Slančík z Dukly Banská Bystrica, na roční hostování získali Brňané obránce Jakuba Jugase ze Zlína a záložníka Jana Sýkoru ze Sparty. Testy podstupují útočníci Martin Surynek a Nigerijec s francouzským pasem James.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Trenér Václav Kotal přivítal na prvním tréninku tři desítky hráčů. "Kádr se bude ještě podle aktuální situace měnit a postupně jej zúžíme. Chceme zejména posílit útočnou činnost týmu. Naše produktivita v minulé sezóně neodpovídala mým představám," uvedl Kotal.

V kádru už chybí zkušený obránce Luděk Pernica, který zamířil do Jablonce. Po skončení hostování se vrátili do svých klubů Tomáš Janotka (Olomouc), Jan Šisler (Mladá Boleslav), Jozef Dolný (Prešov), Jiří Skalák (Sparta, odešel na hostování do Mladé Boleslavi). Klub ukončil smlouvu s Mohamedem Traorém, který v srpnu po utkání v Ostravě zkolaboval a lékaři mu po zátěžových testech nedoporučili profesionální sportování.

"Přípravu začneme netradičně kempem. Což znamená, že si každý zabojuje v širším kádru o své místo. Jsou mezi nimi i fotbalisté, kteří v minulé sezóně kádr opustili. Ještě hledáme další útočníky, kteří by už nepřišli na zkoušku, ale posílili naši ofenzivu," poznamenal sportovní ředitel klubu Zdeněk Kudela.

Z nových hráčů má nejvíce zkušeností s českou ligou dvaadvacetiletý Jugas, který si na hostování v Příbrami připsal 46 ligových startů a vstřelil jednu branku. Obránce reprezentační jednadvacítky by měl zacelit mezeru po Pernicovi. "V Příbrami jsem dostal možnost vyzkoušet si ligovou soutěž. Brno považuji za další krok vpřed na mé fotbalové cestě," řekl Jugas.

V letní přestávce odehrají Brňané devět přípravných utkání. První je na programu v neděli v Líšni, v generálce čeká Zbrojovku 19. července zápas s druholigovým Zlínem. Vrcholem herní přípravy bude od 10. července týdenní soustředění s třemi utkáními v Rakousku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..