Rubriky:

1. liga

Siegl: Ještě nepatřím do starého železa

14. června 2005 08:46 - MOST

Horst Siegl se v minulosti v dresu Sparty stal čtyřikrát nejlepším střelcem první ligy, ale po odchodu do Příbrami a poté do druholigového Mostu se zdálo, že jeho hvězda definitivně vyhasíná. Šestatřicetiletý fotbalista ale v druhé lize kraloval kanonýrům a dotáhl Most do nejvyšší soutěže. V rozhovoru pro deník Právo Siegl vypráví o své další motivaci a budoucnosti.

 

ČTK/David Veis

V barvách pražské Sparty jste se stal čtyřikrát králem prvoligových střelců. Nyní jste se šestnácti góly ovládl střeleckou tabulku druhé ligy. Co tomu říkáte?
Myslím, že pětkrát nejlepším střelcem v kariéře nikdo nebyl. Pochybovačům jsem ukázal, že ještě nepatřím do starého železa a góly dávat umím. Vážím si toho, že jsem byl u historického postupu Mostu do první ligy. Našel jsem tady svoje druhé fotbalové já.

Čemu svou střeleckou kanonádu z poslední doby přičítáte?
Musím se připojit k tomu, co po reprezentačních hodech zdůrazňoval Honza Koller. Pokaždé záleží na mužstvu, jestli je v něm pohoda a jak se mu daří. Oceňuji kvality spoluhráčů, jejichž přihrávky byly ideální. V Mostě se vytvořila parádní atmosféra a důležité bylo, že jsme ani po jistém postupu nic nevypustili a ve čtyřech závěrečných kolech získali deset bodů. Tím, že jsem starší, se po zimě asi pomaleji rozjíždím, a klidně bych hrál dál...

Takže vás mrzí, že sezóna skončila?
Docela ano. Škoda, že současnou formu nemůžeme prokázat i v dalších zápasech. Když ale mužstvo zůstane pohromadě a vhodně se doplní, svou sílu určitě ukáže i v nejvyšší soutěži.

Počítáte se svým dalším angažmá v mosteckém klubu?
První jednání už proběhla. Cítím, že po vydařené sezóně do Mostu patřím a na osmdesát procent jsme domluveni. Myslím si, že už v úterý, kdy se na zdejším stadiónu uskuteční exhibiční utkání Nadace fotbalových internacionálů proti domácímu ligovému nováčkovi, se stanu hráčem Mostu. Během exhibice vystřídám dresy obou celků a určitě neprohraji.

Jak strávíte dovolenou?
Nikam neodjíždím, zůstávám doma a budu na telefonu...

Josef Pešout, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..