Rubriky:

1. liga

Lovásik potřeboval po pěti letech v Jablonci změnu

16. června 2005 14:14

Na další fotbalovou štaci vyráží brankář Tomáš Lovásik. Slovenský gólman působil nepřetržitě pět let v Jablonci, nyní je však čeká stěhování ze severu Čech na Hanou. V Olomouci má nahradit zkušeného Martina Vaniaka. "Nastoupit na Vaniakovo místo není snadné, ale chci se poprat o novou šanci," říká Lovásik v rozhovoru pro Právo.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V jabloneckém prvoligovém fotbalovém klubu jste působil nepřetržitě pět let. Jaké to pro vás bylo období?
Na severu Čech jsem byl převážně spokojen. Jinak bych tady tak dlouho nevydržel. Zejména první tři roky byly perfektní. Tvořil jsem brankářskou dvojici s Petrem Koubou a potom s Karlem Podhajským, což dodnes považuji za cennou zkušenost. Dostával jsem hodně příležitostí. V posledních dvou sezónou už to bylo z hlediska herního vytížení slabší, protože jsem spíše zůstával jen náhradníkem Michala Špita.

Co vás přimělo k odchodu?
Usoudil jsem, že přece jen potřebuji změnu. Už loni v létě jsem byl na zkoušce v Řecku a na Kypru, ale nakonec jsem o rok prodloužil smlouvu v Jablonci. Nyní přišla zajímavá nabídka z Olomouce.

Kdy vás hanácký klub poprvé oslovil?
Asi před měsícem, když vyplynulo na povrch, že v Olomouci nejspíš skončí zkušený gólman Martin Vaniak. Olomoučtí sháněli nového brankáře a vybrali si mě, čehož si moc vážím. Nastoupit na Vaniakovo místo není snadné, ale chci se poprat o novou šanci.

V Jablonci se už neobjevíte?
Ale ano. Momentálně jsem doma na Slovensku a vím, že jablonečtí kluci zahajují letní přípravu 22. června. Ještě se musím do Jablonce vrátit, abych dokončil přestěhování a odvezl si poslední věci. Počítám s tím, že se stavím i na stadiónu a se všemi se dodatečně rozloučím.

Jak se těšíte na premiéru v olomoucké brance?
Přípravu začínáme až 27. června, ale nedlouho poté nás čeká první zápas v Poháru Intertoto. V Jablonci jsem si v mezinárodní letní soutěži nezachytal a jsem zvědavý, jaké to bude v Olomouci.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..