Rubriky:

1. liga

Těšte se na další brankářské eskapády, Bičík chce ve Spartě kopat jako Neuer

7. července 2014 17:30 - Bruneck

Oficiálního ještě není nic. Už to tak ale vypadá, že začne sezónu jako letenská jednička. Brankář David Bičík (33) každopádně nastoupí v úterním duelu proti Basileji, který je pro fotbalovou Spartu ostrou generálkou na start kvalifikace o Ligu mistrů. A nejspíš právě proti Tomáši Vaclíkovi, který po sezóně do Basileje z Letné odešel a jehož místo jedničky je zatím volné pro Bičíka či Marka Štěcha.

 

Petr Hloušek, Právo

„V generálce sice nastoupím, ale žádné závěry z toho nedělám. Zatím nic nevím, nikdo nám ještě neřekl, kdo začne chytat," usmál se navrátilec z turecké Karsiyaky po pondělním perném tréninku na soustředění v italském Brunecku. „Rasovina pod trenérem gólmanů Pavlem Srníčkem pokračuje dál, ale od toho tady přece jsme, abychom udělali kus práce. Já měl navíc dovolenou měsíc a půl, takže mi trvalo trochu déle, než jsem se do toho zase dostal."

Ať už začne chytat kdokoliv, první úkol bude mít jasný. Vychytat Spartě postup do hlavní soutěže Ligy mistrů. A pro Bičíka to bude již třetí pokus. První dva s bratislavským a posléze libereckým Slovanem mu nevyšly.

„Musím doufat, že do třetice už se konečně dočkám. Minulé dva pokusy byly hodně podobné. V Bratislavě jsme narazili na Pireus, který disponoval polovinou řeckých reprezentantů. V Liberci pak na Dněpr, což bylo stejné - rozpočtem a možnostmi byli soupeři někde úplně jinde než my. Takže snad letos..."

Již v Liberci musel hrát odvážně

Jestli se Bičík v brance Sparty opravdu objeví, mají se diváci na co těšit. Vzhlédl se totiž v německém gólmanovi Neuerovi, který září na MS v Brazílii a pro svou odvážnou hru nohama je označován za nejlepšího libera hned po slavném Beckenbauerovi.

„Jeho styl je samozřejmě riskantní. Jednou mu to nevyjde, ale devětkrát zabrání jasné šanci. A mužstvu tak hodně pomáhá. Já podobně hrál už v Liberci, trenér Šilhavý to po mně chtěl. I když jsem hned ve čtvrtém kole v Olomouci napálil míč do Hubníka a byl z toho gól... Je to hodně o sebevědomí, člověk se musí naučit číst hru. Pohled trenérů na odvážnou hru gólmanů je individuální, ale i ve Spartě s ní počítám," avizuje Bičík.

Kouč Vítězslav Lavička aby se tak obrnil velkou trpělivostí... „Pro současný fotbal je nutnost mít gólmana, který umí hrát nohama. Pokud chceme vysunout aktivní obranu, musíme počítat s tím, že soupeř se ji pokusí překonat dlouhými centry za ni. A brankář to musí umět včas vyřešit," dává trenér gólmanovi svolení.

Pavel Dosadil (Bruneck), Sport.cz

Který brankář by měl být po odchodu Tomáše Vaclíka jedničkou v pražské Spartě?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..