Plzeň v generálce remizovala s Ingolstadtem, Jihlava porazila Lille

Fotbalisté Plzně remizovali v generálce na novou sezónu s druholigovým německým Ingolstadtem 2:2. Český vicemistr se tak na soustředění v Rakousku nedočkal výhry, domů se vrací s bilancí dvou porážek a jednoho nerozhodného výsledku. Slavia dopoledne v kombinované sestavě prohrála 0:1 s třetiligovými Štěchovicemi a neuspěli ani Bohemians 1905, kteří stejným výsledkem podlehli druholigovému Žižkovu.

Trenér Slavie Miroslav Beránek (vpravo).

Cenné vítězství si naopak připsala Jihlava, která si v Salcburku poradila s Lille 1:0. O výhře nad třetím týmem minulého ročníku francouzské ligy, za který v obraně odehrál druhý poločas bývalý český reprezentant David Rozehnal, rozhodl deset minut před koncem Muris Mešanovič. Brankář Jan Hanuš předtím chytil penaltu.

Viktoria bude odstraňovat chyby v obraně

Plzeň proti desátému týmu uplynulé sezóny druhé německé ligy dvakrát dotahovala skóre. Brankář Kozáčik sice v úvodu chytil penaltu, ale pak inkasoval po samostatném úniku. Ještě do pauzy srovnal z penalty Daniel Kolář, který se prosadil ve všech třech zápasech na soustředění. V druhé půli pak na Mijatovičovu trefu zareagoval vyrovnávacím gólem Roman Hubník.

Západočeši se nyní z Rakouska vrátí domů a v pátek jim začne sezóna Superpohárem na Spartě. "Bohužel jsme v těch třech utkáních tady nevyhráli, ale důležitý bude vstup do sezóny. Poslední dobou děláme docela velké chyby v obraně, ale ještě máme týden na to, abychom to vyladili," řekl pro klubovou televizi kouč Dušan Uhrin mladší.

Jablonec remizoval s Mohučí

Proti soupeřům z nižších německých soutěží neuspěly ani další týmy. Ligový nováček Hradec Králové prohrál s druholigovým Aue 1:3, Teplice pak s třetiligovým Hallescherem jen remizovaly 3:3, když už prohrávaly 1:3. Další severočeský klub Jablonec hrál nerozhodně 1:1 s bundesligovou Mohučí, za kterou nastoupili hráči širšího kádru. Dres Baumitu poprvé oblékla nová posila Tomáš Hübschman.

Slavii proti Štěchovicím chyběly největší opory, hráče A-týmu doplnili někteří členové juniorky. Poprvé za Pražany nastoupil brazilský ofenzivní záložník Maicon Douglas, který je v Edenu na testech.

Narh zařídil Baníku výhru

Slavia si i s hráči širšího kádru dokázala vytvořit šance, jenže ve štěchovické brance zářil bývalý gólman Bohemians 1905 Radek Sňozík. Desátý tým uplynulé sezony ČFL byl v koncovce úspěšnější a deset minut před koncem rozhodl o nečekané výhře. V neděli proti Českým Budějovicím by měla za Slavii nastoupit silnější sestava.

S týmem z nižší soutěže si neporadili ani Bohemians 1905. Klokani v Ďolíčku podlehli v nepříliš pohledném utkání Žižkovu, jedinou branku dal v 68. minutě po chybě domácí defenzivy Karafiát.

Naopak Ostrava pokračovala ve výborných výkonech. Dvěma góly Ghaňana Francise Narha porazila druholigový Zlín 2:0 a připsala si pátou výhru v šesti přípravných duelech. Baník už čtyřikrát za sebou udržel čisté konto, což je v přípravě ojedinělé. V součtu s uplynulou ligovou sezonou Slezané neprohráli dvanáct utkání.

Přípravná fotbalová utkání:
FK Štěchovice - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka: 80. Říha.
Sestava Slavie: Rakovan - Dostál (60. Möglich), Nitrianský, Kodr, Tusjak (46. Bejbl) - Zmrhal (46. Hrubý), Salašovič (63. Tusjak) - Prošek (60. Zámečník), Maicon Douglas (63. Vošahlík), Koreš (46. Jankto) - Vošahlík (46. Červenka). Trenér: Beránek.
Bohemians Praha 1905 - Viktoria Žižkov 0:1 (0:0)
Branka: 68. Karafiát.
Sestava Bohemians:
I. poločas: Švenger - Brabec, Šmíd, Cseh, Kalina - Artemuk, Jindřišek, J. Rada, Mosquera - Mikuš, Bratanovič.
II. poločas: Švenger - Pauschek, Cseh, Šmíd (62. Ibeagha), Kalina (62. Šírl) - Moravec, Jindřišek (62. Růžička), Krch, Rada (62. Jeremenko), Engelmann - Lietava. Trenér: Pivarník.
Baník Ostrava - Fastav Zlín 2:0 (1:0)
Branky: 45. a 57. Narh.
Sestava Ostravy: Šrom (46. Pavlenka) - Byrtus, Frydrych, Baránek (46. Stronati), Sukup - Štěpán, Greguš (63. Holzer), Lindpere (63. Mensah), De Azevedo (46. Kukec) - Svěrkoš (63. Šichor) - Narh. Trenér: Svědík.
Baumit Jablonec - 1. FSV Mohuč 1:1 (1:0)
Branka Jablonce: 6. Moulis.
Sestava Jablonce:
I. poločas: Špit - Kubista, Kysela, Rossi, Fantiš - Loučka, Skwarczek - Crnkič, Čížek, Moulis - Kovář.
II. poločas: Špit - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Pospíšil - Kopic, Jun, M. Hubník - Doležal. Trenér: Šilhavý.
Hallescher FC - FK Teplice 3:3 (1:0)
Branky: 32. Pfeffer, 63. Mouaya, 65. Gogia - 48. Krob z pen., 68. Nivaldo, 85. Litsingi.
Sestava Teplic: Grigar - Matula, Lüftner (34. Hošek), Jablonský - Vondrášek (60. Táborský), Ljevakovič, Jirásek, Krob - Nivaldo - Mahmutovič (36. Kapolongo), Litsingi. Trenér: Ščasný.
Hradec Králové - Aue 1:3 (0:3)
Branky: 80. Plašil z pen. - 6. Löning, 8. Novikovas, 33. Okoronkwo.
Sestava Hradce Králové: Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, P. Mareš - Malinský (60. Štípek), Križko, A. Čermák (60. Zorvan), Shejbal (33. Kulič) - Halilovič - Dvořák (60. Prokeš). Trenér: Prokopec.
Viktoria Plzeň - FC Ingolstadt 04 2:2 (1:1)
Branky: 35. Kolář z pen., 75. R. Hubník - 21. Lex, 69. Mijatovič.
Sestava Plzně: Kozáčik (46. Bolek) - Rajtoral (46. Řezník), R. Hubník, Procházka, Limberský - Horváth (59. Hejda), Hrošovský - Petržela (67. Stratil), Kolář (46. Vaněk), Kovařík - Tecl (46. Bakoš). Trenér: Uhrin ml.
Slovan Liberec - Zaglebie Lubin 2:1 (1:1)
Branky: 41. Šural, 85. Hamulák - 38. Papadopulos.
Sestava Liberce: Hroššo (59. O. Kolář) - Coufal (62. Mudra), Rajnoch, Karišik, Fleišman - Obžera (46. Kolár), Obročník (46. M. Jarolím), Pavelka (76. Sackey), Šural (74. Delarge) - Ďubek (76. Hamulák) - Luckassen (46. Hadaščok). Trenér: Slovák.