Rubriky:

Fortuna liga

Slavii opouští velký talent. Osmnáctiletý Jankto míří do Udine jako kdysi Sánchez či Jankulovski

16. července 2014 13:21 - Praha

Fotbalová Slavia přichází o velký talent. Osmnáctiletý záložník Jakub Jankto sice v létě začínal přípravu s prvním týmem, nakonec však zkusí štěstí v Itálii, kde dnes podepsal pětiletou smlouvu s Udine. Informuje o tom agentura Sport Invest Group.

 

slavia.cz

"V Jakubovi je velký potenciál a věřím, že v Udine najde vše, co potřebuje, aby se dále zlepšoval," řekl hráčův agent Viktor Kolář.

Jankto je brán jako velký fotbalový příslib, byť dosud v lize dospělých neodehrál ani minutu. Zájem o něj nepřekvapil sportovního ředitele Slavie Karla Kisela.  "Nelze se divit vzhledem k jeho výkonům v dorosteneckých týmech Slavie i v reprezentaci," uvedl Kisel na klubových stránkách.

Cena, kterou Udine zaplatí, je odhadována až na 20 miliónů korun. "Finanční podmínky přestupu po dlouhých jednáních nakonec odpovídaly představám vedení klubu," sdělil Kisel a k částce se přesněji nevyjádřil.

Jankto mění červenobílé barvy za černobílou kombinaci italského celku a bere to jako velkou výzvu a novou životní zkušenost. "Snad mi pomůže uspět. Udine už mnohokrát ukázalo, že umí posunout hráče v jejich kariéře a dnes se úspěšně prosazují ve velkých klubech," prohlásil Jankto s odkazem například na Alexise Sáncheze, který po Udine prošel Barcelonou a nyní přestoupil do Arsenalu.

Reprezentant do 18 let tak jde ve šlépějích jiných českých fotbalistů, kteří prošli Udine. Kromě Marka Jankulovského, Tomáše Sivoka, Tomáše Zápotočného či brankáře Zdeňka Zlámala to byl například reprezentační útočník Matěj Vydra, který Udine stále patří a hostuje ve Watfordu.

Jankto v minulé sezóně začínal ve slavistickém týmu do 18 let, následně se posunul do staršího dorostu a sezónu zakončil v juniorce. Získal tak hned tři mistrovské tituly. "Chtěl bych Slavii poděkovat za těch šest let, které jsem v ní strávil. Zejména pak pánům Karochovi a Titěrovi," dodal Jankto.

Až nyní v létě se začal připravovat s prvním týmem, nastoupil do tří přípravných zápasů a dokonce se na turnaji v Čelákovicích trefil do sítě Slovanu Bratislava. Kromě toho zazářil v posledním utkání národního týmu do 18 let, když k výhře 5:0 nad Černou Horou pomohl čtyřmi góly.

Momentálně v mládežnických týmech v Itálii působí jiní mladí čeští hráči jako Stefan Šimič (AC Milán), Lukáš Zima (Janov), Roman Macek (Juventus) či Dominik Smékal (Inter Milán).

vap, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - Fortuna liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..