Rubriky:

1. liga

Brno za 20 miliónů opraví stadion, kde hrají fotbalisté Zbrojovky

18. července 2014 10:15 - Brno

Za téměř 20 miliónů korun opraví Brno stadion, na němž hrají fotbalisté prvoligové Zbrojovky. Západní strana tribuny dostane nové zastřešení a sedačky, ČTK to v pátek sdělil mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vedení klubu krok radnice uvítalo, protože fotbalová asociace ČR požaduje zastřešení diváckého sektoru ze dvou třetin. To zatím stadion v Srbské ulici nesplňuje - z více než deseti tisíc míst má střechu pouze zhruba 1500.

"Stavba střechy je nutná hned ze dvou důvodů. Jedním je větší komfort diváků a druhým udělení licence od FAČR," uvedl předseda klubu Václav Bartoněk. "Klubu tak hrozí výrazné snížení kapacity stadionu na ligová utkání - na počet 2270 návštěvníků už od ligového ročníku 2015/2016," přidal Žára.

Práce začnou v srpnu a skončit by měly v listopadu. "Střešní konstrukce bude mít skoro 90 na 30 metrů a pokryje čtyři divácké sektory se zhruba 4000 místy. V nově zastřešených sektorech vyměníme i sedačky," přidal Žára.

Od investice si v Brně slibují, že větší komfort přinese i vyšší návštěvy. Střecha by navíc v budoucnu mohla najít využití i jinde. "Střešní konstrukce bude lehká, ocelová a demontovatelná. V případě výstavby nového stadionu v Brně v lokalitě Ponava ji bude možné odmontovat a využít k zastřešení jiného sportovního areálu," uzavřel Žára.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..