Rubriky:

1. liga

Nahradit Pospěchovy góly? Pro Duklu těžká věc, Krmenčík ani francouzský legionář ji táhnout nemohou

22. července 2014 18:34 - Praha

Nikdo jim nemusí nic vykládat, protože na Julisce sami dobře vědí, jak těžce se budou nahrazovat góly, které fotbalový útočník Zbyněk Pospěch v Dukle střílel. „Dvacet branek za sezónu, to už je porce, která bude chybět,“ přiznává trenér Luboš Kozel, že snajpr, jehož zlákala třetiligová německá Chotěbuz, bude v nové sezóně mužstvu citelně scházet.

 

Jan Handrejch, Právo

„Měl sice ještě na rok smlouvu, ale v ní také klauzuli o sumě, na níž si ho ceníme. A Chotěbuz ji zaplatila," netajil generální ředitel Michal Prokeš, že nebylo v silách klubu Pospěcha udržet, byť s fotbalem sestoupil o dvě soutěže níž.

Tudíž výzva pro kouče, aby přišel s řešením, jak ztrátu nahradit a ofenzivní sílu mužstva vylepšit. „Těžko ale mohu požadovat od jednadvacetiletého Krmenčíka nebo o rok staršího Francouze Beauguela, aby se Pospěchovy role ujali," je trenérovi Kozlovi jasné, že jen na nové akvizice spoléhat nemůže.

„Krmenčík je pracovitý, pohyblivý, ale své přednosti ještě nedovede zúročit v góly. Beauguel, který má zkušenosti z nizozemské ligy, je typologicky odlišným útočníkem. Vyšší než Pospěch, ale pohyblivější, jenže se musí adaptovat na náš styl hry a mužstvo zase na něj. Přece jen bylo zvyklé, že Zbyněk je schopen pokrývat balóny, které na něj směřovaly," připomíná před ligovým startem Kozel, že rošády v sestavě si vyžádají čas.

Góly musí dávat i další hráči, říká Kozel

„Nemluvě o tom, že Beauguel působící naposledy v holandském Waalwijku se k nám připojil po pěti týdnech dovolené, a tudíž dohání manko v přípravě," glosoval Kozel příchod legionáře, jenž hned v prvním zápase v dresu Dukly nasázel nebohému Varnsdorfu za poločas čtyři góly. „Ani nevěděl jak, i když pravdou je, že při testu si lepší vizitku vystavit nemohl."

Francouzský legionář však těžko bude Duklu táhnout vzhůru, kde už si navykla figurovat a kde by se chtěla i bez Pospěcha pohybovat v nastávajícím ligovém ročníku. „Musíme se smířit se Zbyňkovým odchodem a naučit se využívat nových hráčů. Toho, v čem jsou oni silní," připomíná svým svěřencům trenér. „A góly prostě musí dávat i další hráči. Berger, Mareš, kteří už ligové zkušenosti mají, stejně jako Marek Hanousek, Čajič nebo Považanec. Přičinit se musí všichni," dodal.

zp, Sport.cz

Skončí fotbalisté pražské Dukly v nadcházející ligové sezóně na příčce zajišťující start v pohárové Evropě?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..