Rubriky:

1. liga

Mahmutovič se vrátil, Fenin na přání trenéra zůstal, Teplice přesto braly jen bod

26. července 2014 21:02 - Hradec Králové

Rozpaky netajil... Aby ne, když při vstupu do nového ligového ročníku myslel pochopitelně na víc než na bod. A to přesto, že se svými Teplicemi přijel na hřiště hradeckého nováčka, což bývá při premiéře vždy potíž. „Takže vlastně ani nevím, zda mám být s remízou spokojený, nebo z ní být zklamaný,“ přiznával kouč severočeských fotbalistů Zdeněk Ščasný po dělbě bodů pod malšovickými lízátky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pravdou je, že Ščasného tým nastupoval proti „votrokům" v roli favorita. Zvláště, když se po dlouhé přestávce způsobené zraněním vrátil do základní sestavy kanonýr Aidin Mahmutovič, zejména, když v teplickém kádru nakonec přece jen setrval Martin Fenin, i když jeho odchod ze Stínadel byl považován za hotovou věc.

Vytvořte si vlastní tým a zapojte se do hry!

„Měl sice povolení odejít, ale v přípravě pracoval tak dobře, že jsem se rozhodl si ho ponechat.  A to přesto, že to má Martin v Teplicích hodně těžké. Klubové vedení mně vyšlo vstříc, i když k nám ještě jeden zahraniční útočník dorazí. Zatím si však vyřizuje víza," objasňoval trenér Ščasný další kolotoč, který se udál kolem Martina Fenina.

Střídající hru oživili

Ten si v premiéře nového ligového ročníku po poločase zahrál a stejně jako další střídající hráč Vůch hru oživil.

„Střídání nám skutečně prospěla, neboť do přestávky jsme se vůbec nedostali k naší hře a čekali, co vymyslí Hradec. I proto to nebyl fotbal, který by byl příliš ke koukání," přiznával Ščasný, že úvodních pětačtyřicet minut bylo v podání jeho svěřenců dost bídných.

A to přesto, že se do sestavy vrátil po dlouhém zranění Mahmutovič, který loni na podzim svými výkony a hlavně pak góly táhl Teplice vzhůru.

„Ale já už předem počítal s tím, že jeho výkon nebude optimální a že to ještě nebude starý dobrý Mahmutovič. Měl hodně dlouhou pauzu a je přece jen rozdíl hrát přípravné zápasy a vpadnout do ligy. I tak jsem ho postavil do základní sestavy a on skutečně pár výborných momentů měl. Pro nás je ale podstatnější, že půjde s formou a výkony nahoru," věří Ščasný po remízovém vstupu do ligy na půdě hradeckého nováčka nejen v lepší dny příští bosenského snajpra, ale i celého svého týmu.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..