Rubriky:

1. liga

Snad rozjedu gólovou smršť, smál se jablonecký Pospíšil po vítězném debutu

27. července 2014 10:45 - Jablonec

Jak má vypadat úspěšná premiéra v novém dresu? Názorně to předvedl jablonecký fotbalový záložník Martin Pospíšil. Při svém debutu v severočeském klubu odehrál proti Zbrojovce Brno celých devadesát minut a pracovitý výkon završil gólem, kterým pojistil vítězství domácích na konečných 2:0. „Lepší start jsem si přát nemohl,“ dával najevo spokojenost Pospíšil po vydařeném duelu.

 

Josef Pešout, Právo

Co vás nejvíce těší po tříbodovém vstupu do ligy?

Nejdůležitější je týmový úspěch. Zvládli jsme zápas, v němž se od nás očekávala výhra, takže z tohoto pohledu jsme udělali maximum. A taky mám radost ze vstřeleného gólu. Moc branek nedávám a doufám, že v Jablonci rozjedu gólovou smršť (úsměv).

Skóroval jste až v závěru, takže jste musel mít hodně sil.

Takhle bych to nebral. Možná, že nám odcházela energie, ale vydrželi jsme bojovat do poslední chvíle. A vyhecoval jsem se ke sprintu a dopadlo to, že jsme vyhráli o dva góly.

Přitom vám ještě chyběl Hübschman a Jun nastoupil až ve druhé půli. Bylo těžké je týmově nahradit v základní sestavě?

Bez obou kluků jsme v podstatě odehráli i generálku, protože v ní brzy odstoupili pro drobná zranění. Myslím, že Luboš Loučka a Daniel Rossi je proti Brnu výborně zastoupili, je to plnohodnotná náhrada.

Vedoucí gól vstřelil Tomáš Čížek. Jak jste ho viděl?

To byla fotbalová lahůdka a nádhera. I na tréninku to takhle trefuje. Pro mě to nebylo překvapení.

Kdy jste měl naposledy radost z fotbalu?

Už je to dlouho. Snad v prvním jarním kole ještě v Olomouci, kdy jsme vysoko porazili Slavii. Od té doby jsme sbírali většinou jen prohry a byl z toho boj záchranu, který jsme nezvládli. Ale od léta se naplno soustředím na Jablonec s cílem hrát o nejvyšší příčky. A snad přijdou další pozitivní pocity z fotbalu. Věřím, že tomu tak bude až do konce sezóny.

Příště vás čeká vystoupení v Plzni, kde jste působil ve druhé polovině loňského podzimu. Jak se chystáte na souboj s vicemistrem?

Viktorka od té doby prošla změnami. Je tam jiný trenér, než pan Vrba, který mě vedl do vánoc. Takže Plzeň je trošku jiná, protože má i nové hráče. Zůstali mi tam ale kamarádi a na zápas se těším. Doufám, že ho zvládneme bodově.

Už jste si zvykl na roli, jakou byste měl plnit v Jablonci?

Přišel jsem, abych zlepšil mezihru a taky ji tvořil. Ale beru mužstvo jako celek a uvědomuji si tlaky, jaké jsou na nás vytvářeny. Hodně se o tom píše. Vedení do týmu asi vložilo spoustu peněz a každý od nás za to čeká výsledky a úspěchy. Ale na hřišti při zápase to nevnímáme.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..