Rubriky:

1. liga

Mladoboleslavský Ščuk rozhodl v Jihlavě z penalty a spěchal politovat krajana Harbu

27. července 2014 21:50 - Jihlava

Ligovou premiéru na Vysočině, v níž si diváci neužili mnoha rušných momentů před brankami, rozhodl pokutový kop. Záložník mladoboleslavských fotbalistů Jasmin Ščuk potrestal ve 24. minutě z penalty zákrok jihlavského Marka na Vukadinoviče a jeho tým si díky tomu odvezl všechny tři body.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

„U nás kope desítku vždycky ten, kdo si věří. Já si věřil stoprocentně. Naštěstí jsem ji proměnil," usmíval se po utkání Ščuk, který po vystřídání Magery dokončil střetnutí s kapitánskou páskou na rukávě.

Vytvořte si vlastní tým a zapojte se do hry!

„Dovedl jsem mužstvo k strašně cennému triumfu. Vstoupili jsme vítězně do ligy a navíc jsme si zvedli sebevědomí před náročným duelem Evropské ligy s Lyonem. I na kvalitní francouzský celek si věříme," tvrdil čtyřiadvacetiletý Bosňan, který po závěrečném hvizdu spěchal pozdravit se se svým krajanem v jihlavském dresu Harbou. „Jsme kamarádi, trochu ho polituju. Jsem ale rád, že vítěz jsem já," vtipkoval.

Jenom jsem stál, hájil se Marek

Zatímco Ščuk byl o správnosti nařízení penalty ve prospěch jeho týmu stoprocentně přesvědčený, domácí středopolař Tomáš Marek, po jehož zákroku se pískalo, viděl klíčovou situaci poněkud jinak.

„Já jsem jenom stál na místě, Vukadinovič do mě naběhl. Připadá mi to trochu divné, musím se na to podívat," tvrdil. „Bohužel jsme prohospodařili první poločas. Narazili jsme ovšem na nesmírně silného soupeře. Jedeme dál, první nezdar nás nesmí rozhodit," předsevzal si Marek.

Jeho názor sdílel i jihlavský kouč Petr Rada. „Musím ovšem klukům vtlouct do hlav, že je potřeba se stoprocentním nasazením odehrát celý zápas, a ne jen druhý poločas," zlobil se trochu na svoje hráče.

Trenéra Mladé Boleslavi Karla Jarolíma pro změnu trápilo, že se jeho celek dostal po solidní první půli po pauze pod tlak. „Asi se na nás trochu projevila únava po náročné cestě z úspěšné pohárové odvety v Širokém Brijegu a z obrovského vedra. Zřejmě to chtělo ještě o den víc na odpočinek. Výsledkově jsme ovšem první ligový duel zvládli a to je pro nás strašně důležité. I s ohledem na psychiku mužstva před čtvrtečním utkáním Evropské ligy s Lyonem. To bude ještě mnohem těžší kalibr, než byla Jihlava," věděl Jarolím dobře.

Čestmír Folk, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..