Rubriky:

1. liga

Ředitel Teplic Hrdlička zemřel, klub kvůli tomu odložil zápas s Budějovicemi

2. srpna 2014 12:17 - Teplice
(Aktualizováno: 2. srpna 2014 13:24)

Dlouholetý ředitel fotbalových Teplic a tahoun tamější kopané František Hrdlička zemřel. Úspěšný funkcionář byl od středy hospitalizován v nemocnici poté, co jej postihla mozková mrtvice. Sobotní prvoligový zápas severočeského celku s Českými Budějovicemi byl kvůli tomu odložen a dohrávat se bude nejspíš v příštím týdnu. Za celý český fotbal vyjádřil hlubokou soustrast jeho předseda Miroslav Pelta.

 

Libor Zavoral, ČTK

Hrdličkovo úmrtí potvrdil severočeský klub na svých oficiálních stránkách. „S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme veřejnosti, že dnes v dopoledních hodinách zemřel ředitel našeho klubu, pan František Hrdlička. Utichnutí tohoto vždy žlutomodrého srdce je obrovskou tragédií, která klub zasáhla, a na kterou nikdo nebyl připraven," uvedly Teplice.

„Tato smutná událost se mě osobně velice dotkla, protože mě s Františkem Hrdličkou spojovaly dlouholeté nejen profesní, ale i přátelské vztahy," litoval na webu FAČR předseda asociace Miroslav Pelta. „Za celou asociaci chci vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině a blízkým, soucítíme i s teplickým klubem. Je mi to moc líto," dodal.

Místo zápasu smuteční akt

Lítost a soustrast rodině projevili funkcionáři téměř všech profesionálních klubů, kteří s Hrdličkou spolupracovali. Zpráva zasáhla i bývalého teplického kanonýra Edina Džeka z Bosny, který momentálně hájí barvy Manchesteru City. "Dostal sem velice smutnu zpravu, že zemrel pan František Hrdlička, dekuji Vam za vše! Nikdy nezapomenem!" napsal na svém twitteru.

Náhradní termín zápasu s Českými Budějovicemi, který byl pro Teplice prvním utkáním před domácím publikem v nové sezóně, zatím určen nebyl. „Je to pro nás všechny velice smutná zpráva a nemá smysl hrát dnes v Teplicích fotbal," prohlásil ředitel profesionálních soutěží Ivo Lubas.

Místo utkání se několik desítek fanoušků sešlo na stadiónu, aby vytvořili pietní místo a společně uctili Hrdličkovu památku zapálením svíček.

Hrdina teplické kopané

„František Hrdlička začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadiónu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA," stojí ve vzpomínce na zesnulého funkcionáře na webu Severočechů.

Sedmapadesátiletý Hrdlička v Teplicích působil od roku 1993. Pod jeho vedením Teplice postoupily do nejvyšší soutěže a zahrály si i evropské poháry. Vedle toho byl také členem výkonného výboru Fotbalové asociace ČR.

„Fotbal opustil nezapomenutelný člověk, kterého nebude možné nahradit. S hlubokou úctou vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině a jeho nejbližším. Klub děkuje všem za vyjádření podpory," stojí na závěr oficiálního prohlášení na stránkách teplického klubu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..