Lafata ukončil trápení Sparty, mistr vyhrál v Příbrami a dál vede tabulku

Třemi zápasy pokračovalo 3. kolo fotbalové Synot ligy. Sparta se musí vypořádat s vyřazením z Ligy mistrů. V Příbrami se znovu hodně trápila, obhájce titulu však nakonec Lafatovým gólem vyhrál 1:0. Jablonec hodlal potvrdit velké ambice v duelu se Slováckem, zápas ovšem skončil nerozhodně 1:1. Dukla hostila Brno a utkání skončilo také 1:1.

Útočník Sparty David Lafata oslavuje jediný gól utkání v Příbrami.

V Příbrami to Sparta nikdy neměla lehké. Dnes byla její role o to těžší, že si k Litavce přivlekla obrovské zklamání z vyřazení z Ligy mistrů. Středočeši tady navíc body nerozdávají. Příbram z posledních 11 ligových utkání doma prohrála právě jen se Spartou. Letenští sehráli již už osmý soutěžní zápas od 15. července a zase se trápili. Když už se zdálo, že zápas směřuje k bezbrankové remíze, kapitán Lafata zblízka zasunul míč do sítě a Spartu vysvobodil. Obhájce titulu tak s plným bodovým ziskem dál vévodí tabulce.

Nahrálo jim Doškovo zranění, kapitán hostujícího týmu musel kvůli zranění brzy opustit hřiště. Tři minuty poté navíc Novák proměnil penaltu. Severočeši tak spěli k tradiční výhře, vždyť z posledních 12 vzájemných zápasů v lize vyhrál moravský tým jen dva, Jablonec pak vyhrál posledních sedm domácích ligových zápasů se Slováckem. Tentokrát ovšem ne. Diviš v 77. minutě vyrovnal a trenéra Šilhavého čeká na Střelnice ještě spousta práce.

Dukla i Brno se ve druhém kole dočkaly prvního podzimního vítězství, teď se střetly na Julisce. Dukla porazila Zbrojovku ve třech ze čtyř vzájemných prvoligových zápasů, v nichž padlo 15 branek, což je 3,75 gólu na zápas. Tentokrát se oba týmy spokojily s jedním vstřeleným gólem. Domácí sice vedli gólem Marka Hanouska, brzy však vyrovnal jejich bývalý hráč Markovič. Pražané tak nevyhráli posledních osm domácích zápasů (od února s Teplicemi), Brno zase vyhrálo jediný z posledních 30 venkovních zápasů.