Dukla - Brno 1:1Dukla doma zase rozdávala, o výhru ji obral její bývalý útočník

7. Hanousek 1 : 0
18. Markovič 1 : 1

Dukla doma rozdává. Už osm zápasů v řadě tým z Julisky v lize nevyhrál, v sobotu remizoval s Brnem 1:1. Pražané šli brzy do vedení zásluhou Marka Hanouska, hosté bleskově kontrovali Miroslavem Markovičem.

Jakub Jugas ze Zbrojovky Brno (vlevo) a Jean David Beauguel z Dukly.

Dukla začala výtečně, v 7. minutě hlavičku francouzského útočníka Beauguela po rohovém kopu ještě brankář Hladký vyrazil, na dorážku Marka Hanouska ze dvou kroků už ale neměl nárok. Vzápětí mohlo být pro hosty ještě hůř, to by si však Matěj Hanousek musel dát víc záležet na přihrávce Beauguelovi, který by střílel do prázdné branky.

Zbrojovka se z úderu poměrně zdařile oklepala a v 18. minutě srovnala. Po akci z pravé strany a následném závaru před brankou usměrnil míč do sítě zblízka Miroslav Markovič. Srbský útočník, který na Julisce působil v sezóně 2011/2012, mohl v závěru prvního poločasu obrat dokonat, hlavičku z malého vápna ale nasměroval do míst, kde stál gólman Martin Chudý.

Po přestávce se i nadále odehrávala partie většinou mezi vápny, blýskat před brankou se začalo až v závěrečné čtvrthodince. Nejprve po signálu z trestného kopu zahrozil brněnský Jan Sýkora, na druhé straně z úhlu střílel Michael Krmenčík.

Žádný z týmů ale nakonec vítězný gól nevstřelil, čímž Dukla s Brnem prodloužily své neúspěšné série. Pražané čekají doma na výhru od února, kdy porazili Teplice, Zbrojovka zase venku vyhrála jediný z posledních 30 zápasů.

3. kolo první fotbalové ligy:
Dukla Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)
Branky: 7. Marek Hanousek - 18. Markovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Urban. ŽK: Štetina, Gedeon (oba Dukla). Diváci: 1579.
Dukla: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Gedeon (85. Hlinka), Marek Hanousek, Čajič (58. Považanec) - Berger, Beauguel, Mareš (68. Krmenčík). Trenér: Kozel.
Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Malík (81. Kaščák), Hyčka - Vávra (71. Pašek), Markovič, Sýkora (89. Šumbera). Trenér: Kotal.