Rubriky:

1. liga

Hlavně žádné unáhlené závěry, varoval po výprasku na Slavii liberecký Rajnoch

11. srpna 2014 11:16 - Praha

Nejprve čtvrteční kolaps na evropské pohárové scéně a vyřazení hned v kvalifikačním předkole, tři dny poté čtyřbrankový výprask v ligovém duelu v pražském Edenu. Fotbalový Liberec prožívá hodně kruté dny, nejzkušenější hráč Severočechů Jan Rajnoch s ním. „Žádné unáhlené závěry ale nepomohou, z momentální situace se dostaneme jen prací,“ připomínal po lekci, kterou dostal jeho tým od Slavie.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pohled na tabulku pro vás není příliš lichotivý. Po třech odehraných ligových kolech ani jedna výhra, na kontě dva body a až třináctá příčka.

To proto, že hodně gólů dostáváme a málo jich dáváme. Jenže v potaz je třeba brát i to, že jsme zatím hráli dvakrát venku a jen jednou doma.

Vytvořte si vlastní tým a zapojte se do hry!

Přitom v Edenu jste v první půli hráli se Slavii víc než vyrovnanou partii, před přestávkou jste dokázali vyrovnat a průběh střetnutí vám měl nahrávat.

My ale odmakali celý zápas. Tedy, až na poslední minuty. Jenže po změně stran jsme dostali naprosto zbytečný druhý gól, který o výsledku rozhodl. Už o přestávce nám bylo jasné, že kdo ho vstřelí, bude mít navrch a tři body zřejmě získá. Povedlo se to domácím, kteří pak mohli v dalším průběhu zápasu bránit a čekat na brejky.

A z nich vás v samém závěru potrestat dalšími dvěma góly...

Výsledek je hodně krutý a průběhu střetnutí neodpovídá. Po zbytečných chybách jsme se ale na konci utkání rozložili a závěr psychicky vůbec nezvládli, což by se stát nemělo.

Vyškolil vás domácí útočník Škoda, který nejenže vstřelil dva góly, ale měl i další vyloženou šanci, takže výsledek pro vás mohl být ještě krutější...

Nejdříve zužitkoval dlouhý balón, pak využil naši chybu v rozehrávce. Jako nejzkušenější z libereckých hráčů jsem měl situace pohlídat, takže chyby jdou za mnou.

Nebyl snad závěrečný kolaps důsledkem čtvrteční odvety Evropské ligy, kterou jste ani doma nezvládli a z pohárové scény vypadli?

To nemyslím. I když bylo utkání na Slavii hodně náročné a v závěru už se nám motaly nohy, měli jsme ho zvládnout a dohrát ho alespoň se ctí.

A co třeba Slavia? Nazaskočila vás svým bojovným kolektivním výkonem, s nímž na vás vyrukovala?

Je na ní vidět, že v porovnání s jarem tvoří mnohem jednotnější celek a hodně bojuje. Také jednoduchý fotbal, na který sází, jejím hráčům vyhovuje. Navíc se v klubu zřejmě pročistila i atmosféra, což je také znát. Teď je na nás, abychom podobně pročistili vzduch i v Liberci.

Takže vaše řešení, jak ze současné mizérie ven?

Hlavně to ale nechce dělat žádné unáhlené závěry. Ze současné situace se dostaneme jedině prací. Proto se musíme na příští domácí utkání s Duklou nachystat tak, abychom ho zvládli a vyhráli.

zp, Sport.cz

Dočká se Liberec první ligové výhry v nové sezóně v pátek proti pražské Dukle?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..