Rubriky:

1. liga

Nový jablonecký ředitel netají velké plány. Chci pomoci svými zkušenostmi, říká Doležal

14. srpna 2014 13:16 - Chomutov

Výraznou posilou fotbalového Jablonce se má stát Petr Doležal. Zkušený fotbalový funkcionář nastoupil počátkem srpna do funkce generálního ředitele klubu a v rozhovoru pro Sport.cz netají velké plány. „Dáváme si vysoké cíle. Jestli se je povede naplnit, to je druhá věc, ale chceme se o to pokusit,“ pravil Doležal po pohárovém zápase jabloneckých fotbalistů v Chomutově.

 

Libor Zavoral, ČTK

Co považujete za svoje dosavadní funkcionářské úspěchy ve fotbale?

Na klubové úrovni jsem byl u dvou titulů pražské Slavie, se kterou jsme absolvovali dva ročníky Ligy mistrů. Předtím jsem pracoval jako vedoucí mužstva české reprezentační jedenadvacítky, která vyhrála mistrovství Evropy v této kategorii. A obstáli jsme i na dalších turnajích.

Prozradíte, proč jste nyní zamířil právě do Jablonce?

Čtyři roky jsem byl ředitelem legislativy na svazu, potažmo asociaci. Svým způsobem jsem to bral jako stagnaci a cítil jsem, že potřebuji novou motivaci. A ocitl jsem se v Jablonci.

Postavilo před vás vedení klubu konkrétní úkoly?

Jsou stanovené majitelem Miroslavem Peltou, tedy v horizontu několika let hrát Evropskou ligu. A chtěl bych k tomu napomoci svými zkušenostmi, jaké jsem ve fotbale nabyl.

Je pro vás návrat do klubového prostředí velkou změnou?

Snad ne. Ligu znám a věřím, že mohu být pro Jablonec přínosem. Na práci se těším, jelikož mužstvo má v osobě Jaroslava Šilhavého dobrého trenéra a je tady i kvalitní realizační tým. Na starost bych měl mít celý chod klubu.

Co hodláte nejdříve zlepšit?

To si nechám pro sebe. Ale jak jsem naznačoval, prioritou je, aby klub fungoval bez problémů. A chceme být sportovně co nejúspěšnější a jít krok po kroku.

Podílel jste se i na tvorbě současného hráčského kádru?

Ne. Víceméně byl sestaven během léta, kdežto já jsem nastoupil až v rozehrané soutěži. Takže posily přišly přede mnou.

Jistě dál sledujete globálně český fotbal. Co říkáte na špatnou bilanci týmů v evropských pohárech?

Je to neúspěch, ale neřekl bych, že jde o krutou realitu. Byla tam trošku i smůla. Jinak ale vyřazení všech klubů vnímám jako nepříjemně nastavené zrcadlo, nad nímž se musí fotbal zamyslet. Věřím, že Sparta postoupí do skupiny Evropské ligy. V opačném případě by to byla velká rána.

V čem je letošní ročník Synot ligy specifický?

Díky koeficientu bude mít Česko dvě místa v příští kvalifikaci Ligy mistrů. Očekávám ligovou bitvu, do které bychom se chtěli s Jabloncem také zařadit. Proto tady jsme a proto děláme fotbal, abychom byli úspěšní. Jestli se to povede, je druhá věc.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..